Doświadczone dziewiarki proszone o pomoc ;)

5752d29d51b69

Witam , chociaż konto założyłam dopiero teraz to od dawna podglądam, podziwiam ;) Pytanie do bardziej doświadczonych koleżanek : dostałam w prezencie zestaw drutów wymiennych DROPS, chciałabym dokupić sobie jeszcze kilka rozmiarów. Czy mogę kupić jakiekolwiek druty wkrecane czy muszę szukać z DROPS’a (nie znalazłam ;( ).
P.S zdjęcie kota dla zwrócenia uwagi ;)

6 komentarzy

 • Kot ślicznie odwraca uwagę :)
  Co do drutów, to producenci raczej starają się, żeby używać drutów ich i tylko ich i nie mieszać. Dlatego gwinty są zazwyczaj nieco inne w każdej marce. Minimalnie grubsze, cieńsze lub dłuższe. Podejrzewam, że nic innego niż DROPS nie będzie pasowało.

 • Czerwiec 4, 2016

  Erinia

  Co prawda nie mam żadnych dropsowych drutów, ale z tego co widziałam, to robi dla nich Knit Pro, tak samo jak dla Pryma. A to oznacza, że i żyłki i inne druty z KP będą pasować. Ja mam zestaw drewnianych dokręcanych z Pryma i wszystko z KP pasuje. Spraw sobie jedną żyłkę z KP – wydatek niewielki – i przetestuj, czy na pewno jest to ten sam gwint, ale stawiam dolary przeciwko orzechom, że jest ten sam.

 • Czerwiec 4, 2016

  shalott

  Dzięki dziewczyny za pomoc :) przy najbliższej okazji włóczkowych zakupów zamówię żyłkę KP i zobaczymy :) napiszę jak wyszło, może się ta wiedza komuś przyda

 • Lipiec 6, 2016

  shalott

  dziewczyny melduję że druty DROPSa lubią się z żyłkami KnitPro :D gwinty te same :)

Musisz się zalogować aby komentować