Estoński Konkurs 2016 – Etap 2.

img_8229

Przygotowujemy się do drugiego etapu Estońskiego Konkursu. W tej chwili poniżej znajdziecie Regulamin Głosowania. Na końcu wpisu jest lista osób biorących udział w Konkursie i zostały opublikowane ich konkursowe wpisy. A jako ostatni element – również na końcu tego wpisu – umieszczono formularz głosowania.

Zanim jednak przejdę do kwestii regulaminu głosowania, to chcę w końcu pochwalić osoby, które wzięły udział w Estońskim Konkursie. Tym razem nieco trudniejszym i ambitniejszym, ponieważ dowolność dzierganych form została ograniczona materiałem robótki. Poradziłyście sobie jednak doskonale, tworząc prace, które przepięknie podkreśliły urodę Estońskich włóczek i ich farbowań. Wielkie brawa dla Was!

A teraz sprawy oficjalne.

W poniższym wpisie znajdziecie – Regulamin Głosowania, spis wszystkich prac, który umożliwi Wam dotarcie do nich i oglądanie do woli, formularz głosowania.

I tu uwaga – formularz jak zwykle będzie widoczny tylko po zalogowaniu!

 

Zaczynamy od Regulaminu Głosowania.

1. Głosowanie potrwa do północy między 6. a 7. listopada 2016.

2. Głosy oddajemy w formularzu głosowania, który znajduje się na końcu tego wpisu. Trzeba być zalogowanym.

3. Uprawnione do głosowania są osoby zarejestrowane na stronie IK jako użytkownicy przed dniem dzisiejszym. Głosy oddane przez osoby zakładające konto po opublikowaniu tego wpisu będą usuwane z zestawienia głosowania.

4. Jeden użytkownik ma jedną szansę na oddanie głosów (ograniczenia w formularzu zamkną drogę do wielokrotnego głosowania, w tym z wielu komputerów).

5. Każdy ma obowiązek oddania 2 głosów na 2 różne robótki.

6. Głosy zostaną podliczone 7. listopada. Jeżeli okaże się, że dwie lub więcej prac otrzyma maksymalną liczbę głosów, to decyzja o zwycięzcy pozostaje w rękach Intensywnie Kreatywnej. Do końca głosowania nie będą podawane wyniki cząstkowe ani nie będzie dostępu do rozkładu głosów na bieżąco.

7. Zwycięzca zostanie ogłoszony 8. listopada 2016.

8. Wszelkie sytuacje problematyczne będą rozwiązywane przez Intensywnie Kreatywną na bieżąco. W szczególności ma ona prawo do natychmiastowej interwencji w przypadku próby oszustw w czasie głosowania.

W tym miejscu pojawi się wieczorem lista linków do wpisów osób, które przygotowały wzięły udział w Estońskim Konkursie (w kolejności alfabetycznej). Obecnie poniżej znajdziecie tylko wykaz osób, których wpisy konkursowe do mnie dotarły (również w kolejności alfabetycznej według nazw twórców). Jeżeli ktoś wpis robił, a jego nick nie znalazł się na poniższej liście, to proszę o kontakt mailowy dziś, najpóźniej do późnego popołudnia.

1. Aldona

2. Hahnoma

3. Iwus

4. Kaja

5. Kola

6. Merghen

7. Mikra

8. Nitka

9. Ovillo

10. Tabazik

11. Teresa

12. Zenkowa

I ostatni i najważniejszy – formularz głosowania.

GŁOSOWANIE ZOSTAŁO ZAKOŃCZONE

Kobieta z syndromem ciągłego niepokoju twórczego.

59 komentarzy

 • Listopad 2, 2016

  Mikra

  Ach , to chyba najfajniejszy moment konkursu : obejrzeć wszystkie prace .. myślę ze będzie co :D
  Tylko potem głosowanie … i tylko dwa głosy (?!)

 • Tylko 12? Spodziewałam się znacznie więcej, ale to może dlatego, że sama miałam przynajmniej trzy różne pomysły na estonkę…

 • Listopad 2, 2016

  iwus

  Już nie mogę się doczekać prezentacji :D Byle do wieczora! Szkoda, że tylko 12… Ale i tak nastawiam się na wielkie emocje i przyjemność z podziwiania wszystkich prac :D

 • Listopad 2, 2016

  Merghen

  Aż mnie skręca z ciekawości by zobaczyć wszystkie prace. Myślę, że znajdę tu kolejne inspiracje choć już przy dzierganiu z estonki miałam wizje następnych prac i chyba pod koniec tygodnia zacznę jeden z nich realizować. Drugi musi poczekać na dogodniejszą chwilę bo będzie bardziej wymagający skupienia i w związku z tym wolnej głowy i dużej ilości czasu. Myślę, jednak, że przed końcem roku powstanie. Zakochałam s^ę w estonce i chyba szybko mi nie przejdzie :-) I cieszę się, że nie jestem uczulona na wełnę :-)

 • Listopad 2, 2016

  morgana

  Z przyjemnością oddałam głosy, zwłaszcza, że jedna z prac mnie szalenie zainspirowała i już szukam, czy starczy mi zapasu estonki, czy jednak muszę pędzić do sklep-iku :) .

 • Listopad 2, 2016

  iwus

  Zagłosowałam :D Piękne prace, jest czym nacieszyć oko :) I są kolejne inspiracje :D

 • Po długim namyśle oddałam swoje głosy :-). Wszystkie prace sa piękne i ciężko było wybrać. Myślę, że w następnym konkursie uda mi się wziąć udział :-)

 • I ja zagłosowałam, tak trudno wybrać,każda rzecz cudowna i powiem nieosiągalna do moich umiejętności,chociaż oczy mają radość.

 • Listopad 3, 2016

  goska_1962

  Piękne prace. Głosy oddane.

 • Listopad 3, 2016

  Merghen

  A ja cały czas jeszcze dumam bo jak zwykle podoba mi się więcej niż mam głosów :-(

 • Listopad 3, 2016

  miszerej

  Wszystkie prace są piękne :) szkoda,że można oddać tylko 2 głosy, ale zasady są jasne. Moje pierwsze wrażenie było takie :projekt + piękna włóczka + ciepło dłoni +ogrom serca + olbrzymi nakład pracy = ARCYDZIEŁO :) :) :) gratulacje dla wszystkich !!!

 • Listopad 3, 2016

  jasama

  Gratuluję pomysłowości i … odwagi.
  Tyle się nasłuchałam o gryzieniu estonki ,że nawet nie próbuję podchodzić do niej .

 • Listopad 3, 2016

  Melisska

  Głosy oddane :) Brawo Dziewczyny! Jak zwykle można zobaczyć najwyższy dziewiarski poziom i ogrom serca w Waszych pracach.

 • Listopad 3, 2016

  Hahnoma

  Dokonałam tej bolesnej operacji i zagłosowałam – uff! Bardzo ciężko wskazać te naj, bo każda jest inna i uwodzi kolorem, fakturą, kształtem… A tak w ogóle to konkursowe prace pokazały, że z Estonki można wszystko!

 • Listopad 3, 2016

  tayton

  A mnie oprócz pięknych prac zachwyciły też opisy projektów. Widać, że dziewczyny włożyły w nie dużo serca :-) Szczerze gratuluję.

 • Listopad 3, 2016

  Tabazik

  … niby tylko 12 prac… ale przecież nie można zagłosować na wszystkie! Każda jedna jest piękna!

  P.S. Dziewczyny z tym gryzieniem to lekka przesada. Estonka jest tak delikatna, że to „gryzienie”, to zaledwie „podskubywanie” – mi nie przeszkadza, ja uwielbiam, bo mam wrażenie, że dzięki temu jest cieplej :)

  • Z gryzieniem to moim zdaniem trzeba się samemu przekonać, dosłownie na własnej skórze. Bo rzeczywiście są osoby wrażliwe i uczulone, ale może się okazać, że wcale nie jest tak źle.

   • Listopad 3, 2016

    NITKA

    No wlasnie. Ja to ten pechowiec.
    Nie dosc ze mnie zre, az bym sie na smierc zadrapala, to jeszcze jakbym to miala blisko skory, oblazlabym czerwonymi swedzacymi plamami :( :( :(

 • Listopad 3, 2016

  Tabazik

  Estonka ma jeszcze jedną niesamowitą zaletę: każdy jeden kolor wygląda po prostu świetnie! Osobiście nie jestem zwolennikiem szarości i ciemnych kolorów. Estonka i wasze wspaniałe prace sprawia, że pragnę mieć wszystkie kolory Estonki! I choć tego nie uczynię ( skończyło by się to niechybnym rozwodem:) ) , na pewno sięgnę po niestandardowe ( jak na mój gust) kolory

  • Spokojnie, panowie wcale nie próbują się rozwodzić po dokonaniu zbyt obfitych zakupów włóczkowych :) Częściej zaczynają negocjować nabycie czegoś dla siebie, żeby było sprawiedliwie :)

   • Listopad 3, 2016

    Merghen

    Całkowita prawda :-) Właśnie dostałam „żądanie” swetra męskiego. Kolor i włóczka już wybrane, żakard też, bo ma być z żakardem. koniecznie! Widać mąż się zakochał w żakardach jak ja. Teraz tylko zakończenie pewnych projektów i można dziergać coś nowego.

    Głosy udało mi się oddać choć była to trudna decyzja. Oj, trudna!

    • Listopad 3, 2016

     Tabazik

     A żakardy górą! Bardzo mi się podobają, ale ciągle nie mam odwagi. Chciałam zacząć od czapki w śnieżynki… Wzór już leży otwarty, włóczka wybrana, próbka zrobiona… i ciągle nie mogę się zabrać…

   • Listopad 3, 2016

    Tabazik

    Ja niestety wyczerpałam już budżet na ten rok ;) Jakby tak dobrze policzyć, to i na następny również ;) Ale jakoś trzeba będzie załatać, tę dziurę, bo w głowie burza mózgu :D

 • Listopad 3, 2016

  Teresa

  Uff, też już zagłosowałam, ale wybór rzeczywiście ciężki. Ja tez jestem estonką zachwycona, na szczęście jej gryzienie mi nie przeszkadza. Patrząc na Wasze cudne prace aż mi się chce innych kolorów spróbować,

 • Listopad 3, 2016

  AKON

  Piękne udziergi, idealne na obecną porę roku i pogodę. Na razie przejrzałam i będę myśleć na co głosować.. bardzo trudny wybór. Z wielkim żalem nie brałam udziału w konkursie (choć pomysł od razu był).. czasu tym razem zabrakło.. ale kocham estonkę, mam chustę i czapkę – po praniu robi się miła i świetnie grzeje. no i kolory…….. :)

 • Gratuluję pięknych i pomysłowych prac ich autorkom. Jesteście genialne! To był prawdziwy kolorowy zawrót głowy i tylko dwa głosy. Jak zwykle za mało by docenić wszystkich. Ale wyboru trzeba jakoś dokonać… Kilka pomysłów podkradnę i tylko włóczkę zmienię na coś nie z owcy ;)

 • Zagłosowałam wczoraj, po porządnym namyśle. Wszystkie prace piękne, wszystkie pomysłowe, wszystkie wydobywają z estonki to co najlepsze – kolory :) A no właśnie, kolory takie, że aż się człowiek śmieje, bo za oknem szaro, ponuro i śnieg pada (sic!), a tu takie rajskie ptaki!
  Parę pomysłów podpatrzyłam, zapasy estonki w domu mam, jak się ogarnę z ufokami, to chyba coś estonkowego popełnię :)

 • Parę godzin zajęło mi podjęcie decyzji, ale już zagłosowałam :) Wszystkie prace zasługują na uznanie, są oryginalne i dopracowane. Gratulacje dla wszystkich biorących udział w konkursie. Ja mam właśnie estonkę na szydełku, to cudowne tworzywo. Ale na konkurs niestety nie miałam dość czasu. Może innym razem.

 • Listopad 4, 2016

  Balbinka

  Gratuluję wszystkim uczestniczkom konkursu! Wybór był bardzo trudny, bo każda praca zupełnie w innym stylu, a wszystkie przepiękne. Widać, że estonka sprawdza się w wielu wydaniach. Sama kupiłam 2 motki, gdy pojawiła się przypominajka, ale uznałam, że jak dla mnie 3 tygodnie to za mało, żeby wyprodukować to, co sobie zaplanowałam. Wpisałam sobie do długiej listy planów :)

 • Listopad 4, 2016

  Mikra

  OKi , głosy oddane , szkoda że tylko dwa , bo im dłużej oglądam wszystkie dzianinki tym większe miałam wątpliwości komu przyznać punkty . Super konkurs , będę wracać tu po inspiracje na pewno !

 • Listopad 4, 2016

  agad_33

  Z największą przyjemnością oddałam swój głos, prace piękne i inspirujące, widać ile serca w nie włożyłyście. Podziwiam :)

 • Głos oddany, to idę szukać włóczki, żeby pokombinować nad moją wersją tego udziergu, który mi się najbardziej podobał :D.

 • gratulacje dla wszystkich uczestniczek konkursu, trdno było wybrać 2 prace :)

 • Listopad 6, 2016

  Ivaszka

  Rewelacyjne prace :) Zagłosowałam, ale bardzo trudno było wybrać te dwie. Udziergi są fantastyczne. Uważam, że wszystkim Uczestniczkom konkursu udało się w swoich pracach wydobyć i podkreślić wszystkie plusy Estonki.
  Oprócz prac zauroczyły mnie cudowne wpisy konkursowe, które kapitalnie oddają trudy i uroki zmagania się z materią :) Wpisy są tak emocjonalne, że mimochodem, czytający staje się uczestnikiem wydarzeń. Czuje fakturę włóczki i jej podgryzanie i projektuje, pruje, przerabia i co tylko jeszcze . Ogromne DZIĘKI za wspaniałą lekturę! :) i pozytywne emocje. Jesteście wspaniałe!

 • Listopad 6, 2016

  jolanta0808

  Z prawdziwą przyjemnością obejrzałam wszystkie prace i oddałam swój głos. Nie było łatwo wybrać tylko dwie prace, bo chętnie wytypowałabym wszystkie.

 • Listopad 6, 2016

  Wemira

  Prace piękne, wszystkie! Gratuluję szczerze autorkom. Przyznam, że głosowanie było dla mnie łatwe. Właśnie dwie prace mnie powaliły swą urodą. Jedną skopiuję na100%, a drugą , jak tylko czas się znajdzie.

 • Listopad 6, 2016

  Gosiek

  Głosy oddane. Ciekawa jestem, czy mój wybór pokryje się z wyborem większości głosujących. Też myślałam, żeby brać udział w konkursie, ale ostatnio cierpie na totalny brak czasu na wszystko…poszedł człowiek do pracy

 • ehhh i spóźniłam się z głosowaniem…..za długo dumałam nad tymi pięknościami

 • No to teraz czekamy na wyniki :)

Musisz się zalogować aby komentować