Luty Bokiem – rękaw i początek korpusu

IMG_9097

RĘKAW

Skoro dziergamy bokiem, to zaczynamy od rękawa. Wszystko jest filmowo, ale poniżej dwa linki do starych wpisów, do których możecie zajrzeć.

Przy nabieraniu oczek może się przydać jak zwykle prowizoryczny szydełkowy łańcuszek.

Gdyby komuś potrzebny był szybki przegląd sposobów dodawania oczek, to zapraszam do wpisu na starym blogu.

PRZÓD/TYŁ

W tej kwestii wszystko filmowo, jeśli chodzi o wersję podstawową.

Może się natomiast przydać wzór i opis pomagający przy taliowaniu.

Można na pewno zajrzeć do wzoru DROPSA – Greyscale - gdzie mamy poszerzanie dołu.

Kolejny odcinek to będzie dekolt i oddzielne dzierganie przodu i tyłu. Pojawi się za około tydzień, bo potrzebujemy czasu na dotarcie do tego miejsca,

Kobieta z syndromem ciągłego niepokoju twórczego.

9 komentarzy

 • Witam, mam pytanie czy jest ważne, z której strony zaczynamy przerabiać oczka prowizoryczne z drutu pomocniczego. A tak poza tym super, że dziergamy sweterek :-)

 • Luty 14, 2017

  sylwietta

  Obejrzałam i mam pytanie. Ponieważ rękawy będę robić na samym końcu, to zaczynam robić od ramienia. Lepiej jest zrobić jeden prowizoryczny szydełkowy łańcuszek czy trzy – na każdą część oddzielnie?

 • Luty 15, 2017

  graada16

  No to zaczynamy. Po pierwszym odcinku wszystko sobie rozrysowałam i wyliczyłam. Poszłam nawet za przykładem szanownego Ślubnego i wyliczyłam szerokość pasków na całym swetrze:) Teraz po drugim filmiku od razu nabrałam oczka i robię. Mam jakieś 20 cm. rękawa i po sprawdzeniu wymiarów, wszystko się zgadza z tym co policzyłam na papierze. Normalnie Magia !:)))
  Bardzo lubię razemrobienia:)

 • Dzień dobry, to mój pierwszy sweter (mam nadzieję, że dam radę:)) stąd moje pytanie: czy w swetrach tego typu można planować kieszenie, czy nie będą zaburzały czegoś? czy raczej naszywane, czy można je jakoś zrobić możliwie małym nakładem zszywania? Pozdrawiam cieplutko, bo słoneczko pięknie świeci:)

Musisz się zalogować aby komentować