Luty Bokiem – wykończenia

IMG_9256

Filmowo macie dwa typy wykończeń ze szczególnym uwzględnieniem wykańczania dekoltu w szpic – i-cord i wykończenie szydełkowe.

Oba można zrobić na bazie szydełkowego łańcuszka do czego Was zachęcam, bo wtedy każda dorabiana lub doszydełkowywana plisa wykończeniowa wygląda lepiej.

IMG_9258

Film o zaczynaniu i-cordu i łączeniu go z robótką znajdziecie w filmie do Wielkiego Zygzakowatego Koca (pod koniec).

A całość? Całość wyszła delikatna i kudłata. Wszystko razem to zaledwie 200 gramów dla rozmiaru M (albo mocno za duże S). Mohairowe nitki są dość wydajne, bo dzierga się je na grubszych drutach niż „normalne” włóczki o podobnej grubości.

Bardzo podoba mi zestawienie grzecznego, kobiecego przodu, który jest śliczny dzięki kolorowi i kształtowi dekoltu, z tyłem, gdzie coś się dzieje, ale też nie na całości.

IMG_9254

Możliwe, że powstanie drugi taki, tylko w wersji ciemnej. W końcu mam to rozpisane co do oczka.

IMG_9259

Kobieta z syndromem ciągłego niepokoju twórczego.

15 komentarzy

 • Marzec 9, 2017

  artema4

  Sweterek milusi. Duże S mnie rozwaliło od rana.

 • Fajny wyszedł! Wzorek na plecach był super pomysłem :) Mój trochę opóźniony, bo w międzyczasie musiałam wydziergać czapkę i mitenki, ale już jestem bliżej końca, bo przy rękawie. Może do końca tygodnia zrobię. Też duże S ;)

 • Marzec 9, 2017

  Merghen

  Świetny, taki nieprzewidywalny z tym tyłem. A i-cord chyba robiłaś z trzech oczek bo taki cieniutki? I czy mnie oczy nie mylą, że rękawy też są wykończone i-cordem?
  Mój na razie ma rękaw a rano sprułam prawie 1/3 korpusu czyli jeden bok bo sweter byłby chyba mini-sukienką. Teraz już mam nabrane oczka na łańcuszki więc spokojnie będę dziergać korpus. Rękawa to później będzie pestką.
  Po tym co zrobiłam do tej pory to stwierdzam, że metoda bokiem jest fajna, daje ciekawe efekty ale to rozpisywanie każdego rzędu troszkę mnie męczy. Jak dziergam od dołu czy od góry to idzie prościej i szybciej. Mimo to już się zastanawiam czy jednak nie wydziergam sobie jakiejś sukienki, już nie w wersji mini ale bardziej maxi…

 • Marzec 9, 2017

  Ela P.

  Podoba mi się ten sweterek i zrobię taki sam z mojego różyku, to wykończenie i-cordem dodało lekkości, co przy moherku jest bardzo wskazane:)))) to teraz będę oglądać filmiki, żeby wiedzieć co i jak:)))

 • Piękny i milusi, mój się ciągle robi…. ale kiedyś będzie gotowy ;)

 • Marzec 12, 2017

  Chocolate Nami

  Efekt wyszedł cudny :) Chyba na urodziny zacznę sobie dziergać :D

  Tak mnie tylko zastanawia, czy na etapie wykończenia można zrobić golf? Trochę mnie kusi takowy :)

 • Marzec 22, 2017

  Merghen

  Dopiero teraz oglądnęłam film instruktażowy a ponieważ kocham i-cord i gdzie tylko mogę, a mogę często to go wykorzystuję. Zauważyłam, że oczka przy zakrętach – zarówno wypukłych jak i wklęsłych są ściślejsze i ładniej wyglądają wtedy gdy sam zakręt robi się na cieńszych drutach; np. używając 2,75 przy i-cordzie na prostych odcinkach to przy zakrętach używam o pół numeru mniejsze – 2,25. Robiąc wtedy ścisło oczka są ładne i to jedno (przy szpicu) się tak nie wyciąga.

Musisz się zalogować aby komentować