O góralskim charakterze

58cb00655c330

Jak powszechnie wiadomo z literatury, filmu, a niektórym nawet z autopsji, góral to raptus, który w dziewięciu przypadkach na dziesięć działa szybciej, niż myśli, co nieraz wpędza go w kłopoty. A że krew w nim płynie, nie woda, jak popełni błąd , wścieknie się- na siebie, żeby nie było wątpliwości, a że przy okazji na resztę świata, to już mniejsza o to, nogą tupnie, powie, żeby go pocałować tu i tam, i że sami sobie takich czy innych wiadomości poszukajcie.*
Ale góral swój honor ma, i jak mówi „sami sobie poszukajcie” i że go patologiczne lenistwo zżera, to jednocześnie już kombinuje, pod jakim by tu pretekstem jednak zebrać się w sobie i jednak to i owo drugi raz napisać.
No i skoro widzi, że tu o honor idzie, to rzuca wszystko w kąt i tego konika z Koszarawy na gwałt produkuje. Który to konik miał się pojawić jutro, a może w przyszłym tygodniu wraz z historią.
A potem góral zagląda tu i ówdzie i widzi, że tu o honor jego idzie
Tak że teges… Lelewel 8- na ludowo dwa. Skoro historia już jest…
* w przypadku, gdy góral jest kobietą, można to sobie pomnożyć razy dwa. Albo trzy.

Od IK – to ja wyjaśnię… :) Ovillo zrobiła wpis Turniejowy o ptaszkach i torbach i zapomniała o dopisku, że to TD2016. Komu się to zdarzyło, ten wie, że sposób na to jest jeden – zrobienie wpisu od nowa. Zrobiła, ale króciutki, a w pierwszym miałyście całą genialną historię i ciekawostki. Żal mi się zrobiło, że to wszystko zniknie i nikt, oprócz mnie tego nie zobaczy. Dlatego skopiowałam tekst z  pierwszego wpisu do treści tego drugiego. A co w tym czasie robiła nasza góralka, to już wiecie :) ale dzięki temu macie Na Ludowo podwójnie i bez strat literackich!

Musisz się zalogować aby komentować