Pomoc – co, gdzie i jak?

pomoc

Przygotowaliśmy dla Was przewodnik po stronie, żeby ułatwić Wam bezproblemowy start. Jest obszerny, ale tradycyjnie przyjazny dla użytkownika.

Jednocześnie bardzo prosimy Was z jednej strony o cierpliwość, a z drugiej strony o zgłaszanie problemów. Ta strona to „fungiel nówka” (określenie Ślubnego) i mogą zdarzać się jeszcze jakieś błędy.

GŁÓWNE MENU

(tuż pod logo, białe) zawiera zakładki prowadzące do poszczególnych kategorii wpisów. Klikając na poszczególne nazwy kategorii oczywiście wejdziemy do podstrony. Zachęcamy jednak do najechania kursorem na poszczególne nazwy kategorii, wtedy rozwinie się dodatkowe menu z bezpośrednimi odnośnikami do ostatnich trzech wpisów w danej kategorii – to zapewnia szybki dostęp do nowości.

W zakładce WZORY znajdziecie wpisy z kompletem materiałów do stworzenia poszczególnych projektów (opisy, filmy, zdjęcia i pliki z wzorami do ściągnięcia). Uwaga! Ściąganie plików z wzorami również wymaga zalogowania na stronie.

Zakładka NA ROGU RENIFERA przenosi bezpośrednio na starego bloga www.intensywniekreatywna.blogspot.com, który będzie istniał i gdzie znajdziecie wszystkie materiały zamieszczone tam do tej pory.

PASEK BOCZNY

Na każdej stronie jest również PASEK BOCZNY, gdzie między innymi znajdziecie:

IK POLECA – czyli moje sugestie na temat ciekawych stron i blogów w sieci.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER – (widoczne na podstronach, niewidoczne na stronie głównej). Skorzystaj z tej opcji, wpisując swój email, jeśli nie chcesz dokonywać pełnej rejestracji, a jedynie chcesz otrzymywać newsletter i być na bieżąco z nowościami na stronie. Po zapisaniu się otrzymasz maila z prośbą o potwierdzenie. Kliknij w link w mailu. Osoby zarejestrowane automatycznie będą otrzymywały newsletter, bez dodatkowych zapisów.

DRUGIE, POMOCNICZE MENU

Strona zawiera też drugi pasek MENU – górny (czarny), a na nim:

O MNIE – czyli informacje o Intensywnie Kreatywnej

REKLAMA – informacje dla potencjalnych reklamodawców

KONTAKT – gdzie znajdziecie linki do wszystkich sposobów skontaktowania się ze mną

POBIERZ – szybki dostęp do plików dodatkowych, które udostępniamy do ściągnięcia (nie ma tam plików z wzorami, są one w zakładce WZORY, w odpowiednich wpisach). Uwaga! Ściąganie wszelkich plików ze strony wymaga zalogowania.

TWÓJ PROFIL – dostęp do profilu i strony logowania, szerzej omówimy te czynności poniżej

Po prawej stronie tego MENU są ikonki moich profili na portalach społecznościowych.

Jest też wyszukiwarka, pozwalająca na szybkie znalezienie treści na stronie.

TWÓJ PROFIL

To teraz skoncentrujemy się na zakładce TWÓJ PROFIL.

Jeśli jesteś nowym odwiedzającym, zacznij od założenia konta. Kliknij w guzik opisany „nie masz jeszcze konta? Załóż je w 15 sekund!” Wpisz wybraną przez siebie nazwę użytkownika i zapamiętaj ją, bo będziesz jej używać przy każdym logowaniu. Poniżej podaj adres email i upewnij się, że jest bez błędów. Możesz zaznaczyć, że nie chcesz, by był on pokazywany publicznie, czyli widoczny dla innych zarejestrowanych. Uniemożliwisz im jednak w ten sposób kontakt ze sobą.

Podaj hasło i powtórz je poniżej (strona od razu sprawdza siłę hasła, ale to nie bank, więc się tym nie przejmuj).

Od razu zaakceptuj WARUNKI UŻYTKOWANIA, bez tego nie zakończysz rejestracji.

W tym momencie możesz kliknąć czarny guzik „Załóż konto”, bo podałeś wszystkie wymagane dane. Ale możesz też od razu uzupełnić swój profil o szczegóły. Kliknij w rozwijane menu SZCZEGÓŁY PROFILU i wpisz dane. Możesz też uzupełnić dane o swoich profilach na portalach społecznościowych. Ale te dwie sekcje omówimy za chwilę, przy okazji omawiania dokonywania zmian w już istniejącym profilu.

Po kliknięciu czarnego guzika „Załóż konto” jesteś już zalogowany i zostaniesz przeniesiony na stronę swojego profilu. Równocześnie sprawdź skrzynkę pocztową, której adres podałeś, powinien się tam pojawić mail z podsumowaniem danych Twojego profilu (w tym hasła i nazwy użytkownika, nie wyrzucaj go, zachowaj na wszelki wypadek, gdybyś zapomniał na przykład hasła). Gdyby się zdarzyło, że hasło jednak wyleci Ci z głowy na stronie logowania jest dostępna pomoc – tuż pod napisem STRONA PROFILU jest miejsce opisane jako „Kliknij tu jeśli zapomniałeś hasła”.

Po przejściu do strony swojego profilu najpierw kliknij w guzik „Poproś o weryfikację swojego konta”. Kiedy zaakceptujemy Twój profil na „ściśle tajnej” stronie administracyjnej, to dostaniesz maila, że weryfikacja została dokonana i jesteś pełnoprawnym użytkownikiem strony.

Jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej możesz teraz uzupełnić swój profil danymi, klikając w guzik „Edytuj swój profil” tuż pod awatarem profilu. Uwaga nie wpisuj już nic w pola Podstawowych Informacji. One (np. hasło) mogą być niewidoczne, ale istnieją i są zapisane w bazie danych. (Chyba, że faktycznie chcesz je zmienić).

Uwaga! W Szczegółach Profilu można wpisać inną nazwę użytkownika taką, jaką będą widzieli inni użytkownicy i która będzie się wyświetlała przy Twoich komentarzach. Uwaga! Jakiekolwiek zmiany tego pola spowodują po ich zapisie automatyczne wylogowanie i konieczność ponownego zalogowania. I druga uwaga! Przy logowaniu używasz zawsze nazwy użytkownika podanej na samym początku.

POLUBIENI I POLUBILI MNIE

Na stronie swojego profilu są pola Polubieni i Polubili Mnie. Żeby dodać innego użytkownika do Polubionych, wejdź na jego profil i kliknij w guzik POLUB po prawej stronie pod zdjęciem.

Aby zobaczyć profile innych użytkowników możesz na stronie swojego profilu kliknąć w wielki banner „w kolorze firmowym”. Możesz też, będąc na dowolnej stronie, zjechać na sam dół i w stopce kliknąć w napis „Zarejestrowani Użytkownicy”.

ODZNAKI

Na stronach profilowych użytkowników, tuż pod awatarem widać małe, dziwne znaczki – to odznaki przyznawane przez Administratorów. Automatycznie przyznawana jest odznaka zależna od ilości komentarzy pozostawionych na stronie. Widać też znaczek, pokazujący, czy użytkownik jest w tej chwili on-line na stronie (uaktualniany co kilka minut) i z jakiego kraju pochodzi (jeżeli uzupełnił tą informację w profilu). Poza tym są widoczne odznaki specjalne, przyznawane „uznaniowo”, na przykład jako informacja o udziale w konkursie.

Jeżeli w profilu uzupełnisz dane o swoich kontach na portalach społecznościowych, to ikonki do nich prowadzące będą widoczne dla innych i aktywne na stronie Twojego Profilu.

Aktualizacja z 8 maja 2014

1. Będziecie dostawać maila kiedy ktoś odpowie na Wasz komentarz pozostawiony pod dowolnym wpisem.

2. W swoim profilu w czasie edycji (lub dla nowych użytkowników już na etapie rejestracji) możecie dodać:

 • zdjęcie profilowe
 • tło profilu
 • określić płeć (jeśli nie wgracie zdjęcia profilowego, domyślny awatar będzie graficznie odpowiadał kobiecie lub mężczyźnie)

Uwaga do zdjęć!

Nie wgrywajcie zbyt dużych zdjęć. Zalecane zdjęcia to takie o wielkości do 1MB. Jeśli wybrane zdjęcie nie wgrało się do profilu po około minucie może to oznaczać, że jest zbyt duże. Można wówczas wybrać inne, mniejsze zdjęcie lub pomniejszyć wybrane zdjęcie darmowym, internetowym programem, który znajdziecie TUTAJ. Zarówno do awatara jak i tła profilu wystarczy zapisać zdjęcie w rozmiarze 800×600. 

Aktualizacja z 11 maja 2014

Zgodnie z oczekiwaniami dodałem możliwość wylogowania na górnym, czarnym pasku menu. Zalogować, tak jak do tej pory można się przez „Twój Profil” lub „Zaloguj się”. „Zaloguj się” zmienia się w „Wyloguj się”, jeśli jesteśmy już zalogowani.

Druga zmiana to kwestia profili społecznościowych.

Na tym samym, górnym pasku pojawiła się ikonka przenosząca Was do profilu Intensywnie Kreatywnej na Ravelry (serwis ten wymaga zalogowania na swoje konto, aby mieć możliwość oglądania profili innych użytkowników).

Ale to nie wszystko. Pojawiła się również dla Was możliwość uzupełnienia kilku nowych profili społecznościowych w Waszych osobistych profilach. Oczywiście Ravelry, ale zaszalałem i dodałem też: Pinterest, Instagram, YouTube, Flickr.

Aktualizacja z 17 maja 2014

Zacznijmy od drobiazgu.

Wasze życzenia… moim motywatorem i udało się dodać nowe opcje do profili użytkowników. Od dzisiaj możecie dodać w swoich profilach województwo i miasto, z którego pochodzicie. Dodatkowo pojawiła się możliwość wyszukiwania użytkowników z włączonym filtrowaniem właśnie województw. Myślę, że to fajna opcja jest, :) która pozwoli znaleźć pokrewne dusze – jak to określiłyście – w Waszej okolicy.

Zachęcam do uzupełnienia tych danych w profilach. Może dzięki temu znajdziecie nowych znajomych blisko siebie.

To teraz większa rzecz, czyli SPA.

Jak już wcześniej pisaliśmy, jest to Wasze miejsce do dzielenia się tym, co aktualnie się u Was dzieje. Mam nadzieję, że pomysł się przyjmie i będziecie korzystać z tej opcji bardzo aktywnie. Posty w SPA oczywiście możecie również komentować.

To pokrótce opiszę jak to działa.

 1. Po wejściu do swojego profilu zauważycie, że pojawił się nowy guzik: Dodaj wpis w Strefie Postów Autorskich.
 2. Klikamy w niego i zostajemy przeniesieni do bardzo prostego edytora postów.
 3. Wszystkie pola w formularzu są wymagane do uzupełnienia. Są one jasno opisane, więc wiadomo co gdzie pisać.
 4. Zdjęcie jest również wymagane. Jeśli nie macie akurat żadnego zdjęcia do tego postu, możecie wkleić swoje zdjęcie profilowe lub cokolwiek innego, co przyciągnie uwagę czytelników. UWAGA można wstawić tylko jedno zdjęcie.
 5. Wprawdzie SPA przyjmuje wszystkie zdjęcia, jednak ze względu na układ strony najlepiej prezentują się zdjęcia poziome. Bardzo duże, pionowe zdjęcia mogą zostać przycięte od góry i dołu. Dlatego poziome zdjęcia są bezpieczniejsze.
 6. Wklejając zdjęcia znalezione w internecie lub zeskanowane musicie podać w treści posta źródło, z którego pochodzi to zdjęcie – JEST TO WYMAGANE. (np. „zdjęcie pochodzi ze strony: www.intensywniekreatywna.pl)
 7. Po uzupełnieniu wszystkich pól i dodaniu zdjęcia klikamy na guzik „OPUBLIKUJ”
 8. Post trafia do moderacji, czyli do Intensywnie Kreatywnej. Jak tylko żona moja będzie mogła, post zostanie zatwierdzony i pojawi się w SPA.
 9. Posty będą przypisywane do jednej z 4 podkategorii: Razem Robimy, Dzieje się u nas, Mam Problem lub Nasz zwierzyniec.
 10. Po opublikowaniu będzie kilka możliwości dotarcia do postów SPA:
 • przez menu główne SPA, które znajduje się tuż pod logo
 • bezpośrednio do jednej z 4 podkategorii w podmenu SPA
 • najnowsze posty danego autora będą się wyświetlały bezpośrednio pod jego profilem, więc oglądając czyjś profil, widzicie od razu, co do tej pory opublikował
 • pod każdym postem pojawi się ramka z informacjami o autorze; klikając w nazwę autora zostaniemy przeniesieni do strony wszystkich postów danego autora

Na czym polega moderacja (przeprowadzana osobiście przez Intensywnie Kreatywną):

 1. przypisanie do odpowiedniej podkategorii
 2. sprawdzenie czy są podane źródła zdjęć, jeśli zdjęcie nie zostało zrobione przez autora posta – UWAGA brak podania źródła jest powodem odrzucenia wpisu
 3. drobne korekty (literówki, podwójne spacje itp.) – nie ma mowy o ingerencji w treść
 4. wpis zostanie odrzucony, kiedy będzie zawierał wulgaryzmy, treści zupełnie niezgodne z charakterem strony, treści reklamowe
 5. o powodzie odrzucenia będziemy informować mailem, aby dać Wam możliwość np. uzupełnienia źródła zdjęcia.

Niestety w tym momencie nie będziecie mieli możliwości samodzielnej edycji ani usunięcia już opublikowanego postu. Jeśli pojawi się potrzeba skasowania wpisu, piszcie maila do Intensywnie Kreatywnej, koniecznie z tytułem postu, który chcecie usunąć.

Przy okazji otwarcia SPA zachęcam do korzystania z opcji dodawania użytkowników do polubionych. Wystarczy wejść do profilu użytkownika, którego chcecie polubić i po prawej stronie pod ramką kliknąć na guzik „Polub”. Dzięki temu będziecie mieli ze swojego profilu szybki dostęp do Waszych ulubionych użytkowników i ich wpisów.

W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań, pytajcie w komentarzach pod tym wpisem lub na maila aga@intensywniekreatywna.pl

Ta strona będzie sukcesywnie uzupełniana o nowe treści, jeśli okaże się, że pojawiają się jakieś inne wątpliwości i kwestie.

Kobieta z syndromem ciągłego niepokoju twórczego.

19 komentarzy

 • Organizacja i estetyka – profesjonalizm w najlepszym wydaniu :) O treść nie ma się co bać, czyli… zapowiada się najlepszy polski serwis handmade’owy :))

 • Maj 4, 2014

  mary nama

  Witam, rejestrator nie przyjmuje mojej nazwy(((……..

  • Spróbuj powoli krok po kroku przejść przez proces rejestracji zgodnie z tym, co jest opisane we wpisie powyżej. Jedyny powód, dla którego nazwa może być odrzucana, to kiedy umieszczasz w niej znaki specjalne (takie jak np. #$%).
   Jeśli nadal Ci się nie uda opisz dokładnie co się dzieje pisząc na maila aga@intensywniekreatywna.pl
   Jeśli nie uda Ci się samodzielnie rozwiązać problemu podaj w mailu jaki chcesz mieć login (nazwę użytkownika) – założymy Ci konto z panelu administracyjnego i podamy dane logowania.

  • Nazwa użytkownika musi też być jednym słowem. Nie możesz używać w niej spacji.
   Ale najprawdopodobniej zależy Ci na profilu Mary Nama (ze spacją). Taką nazwę możesz określić w szczegółach profilu jako nazwę wyświetlaną.

 • Chapeau bas Intensywni!
  Oraz wszystkiego najlepszego na nowej drodze :)))

  • Merci!
   Się staraliśmy, żeby było „z przytupem” i będziemy te hołubce dalej wycinać : ))))

   • O! Wycinanek to jeszcze na blogu nie było ;)
    (nie, nie podpuszczam Cię :D)

    • No i mnie podpuściłaś, ale bynajmniej nie do robótek ręcznych, tylko do… czegoś, czego nigdy nie było na blogu :)))) Uch, szatański plan mi się miota po głowie, dzięki!

     A wycinanki na blogu były, ale mało się w oczy rzucały, bo był jakiś wpis o bożonarodzeniowej choince i się żaliłam, że dziesiątki ażurowych gwiazdek wycięłam przed jej ubieraniem.

 • Się melduję! :) Zapowiada się baaardzo sympatycznie! A może jeszcze kiedyś jakiś forumek się rozwinie…? ;))

  • Witam na nowym! Czuj się jak… „na starym”, czyli sympatycznie :)))
   I jesteś kolejną osobą, która ma potrzebę „forumowania” i zapewniam, że myślimy nad tym. Na razie musimy się i my oswoić z nowym od strony administracyjnej, to znaczy głównie ja :))) Ale za jakiś czas nie wykluczam forum.

 • Lipiec 10, 2014

  martuuha

  Pytanie mam techniczne – czy istnieje szansa, żeby rozdzielić strumienie rss – osobno te od autorów strony, a osobno posty dodawane w ramach SPA?
  W tej chwili, gdy zasubskrybowaną mam po prostu stronę intensywniekreatywna.pl wszystko wpada mi do feedly, co więcej – wszystko podpisane jako opublikowane przez Intensywnie Kreatywną i robi się mętlik…
  Oczywiście fajnie, że pojawiają się też projekty czytelników, ale nagle robi się tego bardzo dużo, że aż nie do przerobienia, w związku z czym przegapiam potem te prawdziwie intensywne posty. Dałoby się? Nieśmiało zapytuję :)

  • Nie jest to łatwe, a nie jestem pewna, czy przy tej konfiguracji w ogóle możliwe. Wynika to z tego, że wszystko w SPA nie jest publikowane przez autorów wpisów, tylko przez autorów strony (przechodzi przez moderację i to my klikamy Opublikuj). Stąd też wynika to, że jest to przypisywane głównemu autorowi strony.
   Jeżeli kiedyś będziemy się decydować na jakąś wtyczkę rss, to będziemy o tym pamiętać, żeby uwzględnić Twoją prośbę w konfiguracji, ale na razie nie planujemy.

Musisz się zalogować aby komentować