Powrót do przeszłości

IMG_7079

Do Walentynkowej, mocno sercowej czapki miały powstać mitenki. Najchętniej już bez akcentów kardiologicznych, bo co za dużo, to za słodko. A że dziergałam z Midary Wool Jazz, czyli melanżu, to kolor mi się zmienił. Doszłam do wniosku, że może chociaż zostać przy kolorowych „piegach”. I wtedy mnie olśniło, że widziałam idealny wzór w książce „Knitting in Vogue”. Rzeczywiście był, prosto z 1967 roku – prawdziwy powrót do przeszłości. W oryginale wzór sukienki.

Ca3jkgiWwAAW26J

U mnie wzór główny i perfekcyjnie pasujący do mitenek. Mam nieodparte wrażenie, że się od niego długo nie uwolnię. Prawdziwy atak inspiracji i chęć dziergania czegoś jeszcze i jeszcze, aż się skończy motek Midary :) Dlatego nie zdziwcie się, jeśli okaże się, że za kilkanaście dni pokażę Wam dwie kolejne robótki i poinformuję, że to moje turniejowe zgłoszenie do zadania „Wzór mnie napadł”. Bo napadł mnie i to potężnie!

Dół wykończony dwukolorowym „ściągaczem”, czyli dwa prawe na dwa prawe w kolorze. Całość udało się zrobić z długiego pasma zieleni, a bałam się, że druga mitenka będzie już wpadała w niebieskości. Na szczęście nie – zieleni wystarczyło.

IMG_7086

Mitenki to moja turniejowa robótka, którą zaczynam drugi Lelewel. A jednocześnie to także moja propozycja dla Was na kolejne, lutowe Dzierganie na Żywo z IK. Jeżeli macie na nie ochotę, to poproszę o entuzjastyczne potwierdzenie w komentarzach i przygotuję Prolog, czyli co nam będzie potrzebne. A streaming planujemy na ostatni weekend lutego, zgodnie z zapowiedzią.

Lelewel 2 – Ściągacz-nieściągacz

Kobieta z syndromem ciągłego niepokoju twórczego.

37 komentarzy

Musisz się zalogować aby komentować