Reglan z dekoltem w szpic

582438ca968db

Cześć wszystkim,
mam problem z tym jak podzielic oczka do sweterka reglanowego z dekoltem w szpic. Nie wiem czy moj pomysł jest właściwy… 4x na tył, po 2x na rękawki i … i tu własnie nie wiem. Poradźcie , proszę. Córcia czeka na ciepły sweterek do szkoły spod którego byłby widoczny krawat (będę dziergać z Sidar Snowflake – na życzenie zamawiającej)

7 komentarzy

 • Listopad 10, 2016

  Icha

  Nie wiem jak szpic. Ale reglan od góry ja dzielę tak: jeśli potrzebuję 126 oczek to dzielę to na 3, wychodzi mi 42 to jest np tył czyli przód 42 i po 21 na każdy rękaw. Nie wiem czy pomogłam ale może coś to da. :)

 • Listopad 10, 2016

  Merghen

  Myślę, że to co napisała Icha ma rację bytu – Ja dzielę wszystkie oczka na 8 części i po 1/8 daję na rękawy a po 2/8 albo jak kto woli 1/4 na przód i tył.

 • Listopad 10, 2016

  Kami

  Dzięki dziewczyny, właśnie czytam,że nie końca wyraziłam słowami o co mi chodziło ( na swoje usprawiedliwienie mam to, że moje kicie są teraz u weterynarza i są sterylizowane ).
  Chciałam was zapytać jak przód podzilic i jak dodawac oczka, zeby wyszedł dekolt w szpic i żeby plynnie sie rozszerzal od szyi do klatki piersiowej, bez kątów prostych przy szyi czy schodów. Może znacie jakiś patent. przyznam szczerze ,że dwa razy prułam. Za każdym razem podzieliłam sobie na 12 częsci. Za pierwszym razem: Tył 4x, rękawy po 2x i z przodu dodalam po 1x i przy brzegach dodawalam oczka. Niestety wyszedł taki kąt. Za drugim razem na przód nic nie dałam, no ale tez nie zdało egzaminu, bo przód w ogóle sie nie formował, tylko rękawki… początkująca jestem… Zależy mi na reglanie, poniewaz ta włoczka jest tak włochata, ze w ogole nie widac oczeki zszywanie tego na moje umiejętnosci jest raczej niemożliwe. Dzięki za wszystkie rady.

  • To podział oczek, podziałem oczek – dziewczyny już tu podpowiedziały co nieco. Jeżeli dekolt ma być szeroki, to oczka na tył i rękawy są nabierane w wyliczonej ilości, a na przód zaledwie kilka/kilkanaście – zależnie od grubości włóczki. Resztę oczek dodasz w czasie robienia dekoltu w szpic.
   Linie reglanu, czyli 4 linie kolejno między przód-rękaw, rękaw-tył, tył-rękaw, rękaw-przód, to są linie święte od dodawania w co drugim rzędzie przed tą linią i za tą linią. I nie ma znaczenia, jaki kształt dekoltu, linie reglanu zawsze są traktowane tak samo.
   Natomiast dekolt to zupełnie osobna sprawa i tutaj dodajesz oczka na brzegach, w co drugim rzędzie zazwyczaj, ale to trochę zależy od tego, jak głęboki ma być ten dekolt. Tak tradycyjnie w co drugim. I dodajesz je dotąd, aż szerokość dwóch osobnych części przodu jest taka sama jak tyłu. Kiedy tak jest, to się łączy w okrąg.

 • Listopad 10, 2016

  Merghen

  Musisz obmierzyć soją latorośl i obliczyć ile oczek powinien mieć podkrój czyli szerokość dekoltu. Potem te oczka podzielić na pół a następnie obliczyć jak głęboki powinien być dekolt (najpierw w cm a potem przeliczyć na rzędy). Następnie obliczyć co ile rzędów mam dodawać po jednym oczku a potem zacząć dodawać. Natomiast przy reglanie dodawać oczka tak jak dodajesz je z tyłu czyli np co drugi rząd jedno oczko. By szpic nie miał schodów dodawaj oczko przy przedostatnim oczkiem dekoltu. By to wszystko policzyć potrzebna jest próbka. Mam nadzieję, że trochę Ci pomogłam.

 • Listopad 10, 2016

  Kami

  Dzięki dziewczyny! Biorę sie do roboty:)

 • Listopad 10, 2016

  babaruda

Musisz się zalogować aby komentować