REGULAMIN TURNIEJU DZIEWIARSKIEGO 2015

Wolle

Regulamin Turnieju Dziewiarskiego 2015

1. W Turnieju może wziąć udział każdy, kto jest zarejestrowanym użytkownikiem strony IK.

2. Do Turnieju można przystąpić w dowolnym momencie roku 2015. Nie jest konieczne żadne zgłoszenie. Pierwszy wpis z pracą Turniejową zostanie potraktowany jako przystąpienie do Turnieju i uczestnik będzie klasyfikowany w Rankingu Turniejowym. Miło nam będzie, jeśli posiadacie bloga lub swoją stronę i zechcecie podzielić się informacją, że bierzecie udział w Turnieju przez zamieszczenie na swojej stronie grafiki Turniejowej (nie jest to w żadnym wypadku warunek uczestnictwa). Pliki do ściągnięcia poniżej:

Pobierz234 downloads
 Banner szeroki

Pobierz186 downloads
 Banner wąski

Pobierz208 downloads
 Kwadrat (prawie)

3. Turniej to zabawa polegająca na zbieraniu punktów za wykonane w 2015 roku prace na drutach, szydełku lub w technikach mieszanych, ale gdzie przeważa dzianina druciana i szydełkowa.

4. Turniej jest zabawą mającą Was zmotywować do intensywnie kreatywnej twórczości w 2015 roku. Przewiduje rywalizację punktową o miano Twórczyni Roku 2015 (osoby, która przez 12 miesięcy zgromadzi najwięcej punktów). Nie jest przewidziana nagroda rzeczowa.

5. Punkty można otrzymać za:

a. wykonanie Wyzwań Turniejowych, zgodnie z ich wytycznymi i w określonym terminie – strona z aktywnymi Wyzwaniami jest do Waszej dyspozycji pod tym linkiem;

b. prace własne, czyli „udziergi”, które tworzycie dla siebie i bliskich, ukończone w 2015 roku;

c. recenzje włóczek;

d. recenzje książek, polecanych blogów lub stron;

e. uczestnictwo w Razemrobieniu;

f. opracowanie autorskich tutoriali i kursów.

6. Ilości punktów, które można otrzymać za wymienione wyżej aktywności, zebrane są w Aneksie Punktowym pod Regulaminem, na dole tej strony.

7. Jeżeli Wyzwanie lub aktywność turniejowa wymaga stworzenia konkretnego „udziergu” (w ramach Wyzwań lub prac własnych), to wymagane jest udokumentowanie, że jest on tworzony obecnie (a nie jest na przykład dziełem sprzed trzech lat). Można to zrobić przesyłając zdjęcie robótki „w trakcie” na maila aga@intensywniekreatywna.pl lub podając w mailu linka do swojego bloga, gdzie znajduje się potwierdzenie, że jest to coś właśnie tworzonego.

8. Zgłaszane robótki, muszą być zakończone w 2015 roku, ale mogą być zaczęte wcześniej, przed 1 stycznia 2015. Nie będą punktowane robótki zakończone przed 1 stycznia 2015.

9. Zgłoszenie Turniejowe następuje przez wpis w SPA.

a. W tytule wpisu musi się na końcu pojawić dodatek „TD2015″, żeby było wiadomo, że jest to zgłoszenie turniejowe.

b. W treści trzeba podać na jakie konkretne wyzwanie jest to zgłoszenie.

c. Ze względu na to, że SPA pozwala Wam samodzielnie dołączyć 1 zdjęcie, w przypadkach, kiedy będziecie chciały, by było ich więcej – pozostałe zdjęcia wysyłacie na maila aga@intensywniekreatywna.pl

d. W przypadku tutoriali możliwe jest dołożenie filmu opublikowanego na YouTube’ie – wystarczy wkleić w treści link do danego filmu.

e. Jeżeli we wpisie chcecie użyć zdjęcie, grafikę itp. wykonaną przez kogoś innego, to konieczne jest podanie źródła, z którego dane zdjęcie czy rysunek pochodzi.

10. Przesłanie wpisu turniejowego do SPA jest jednoznaczne z Waszym oświadczeniem, że zgadzacie się na jego publikację na stronie IK w ramach wpisów Turnieju Dziewanowskiego 2015. Potwierdzacie też, że jesteście autorkami prezentowanej robótki, macie prawa autorskie do opublikowanych zdjęć, filmów itp. (wyjątek stanowią materiały, gdzie podajecie ich źródło pochodzenia).

11. Złamanie praw autorskich osób trzecich w sposób świadomy (przez publikację jako swoich zdjęć pochodzących ze stron internetowych, kopiowanie cudzych tekstów czy innych materiałów itp., tłumaczenie na język polski bez zgody autora itp.) oznacza naruszenie Regulaminu Turnieju i może się wiązać z koniecznością uzupełnienia źródeł lub niedopuszczeniem wpisu do Turnieju. W skrajnych przypadkach z wykluczeniem w Turnieju.

12. Przyznawanie punktów, decyzje w sprawach nietypowych, rozwiązywanie dylematów wszelakich pozostaje w gestii Intensywnie Kreatywnej i nie podlega dyskusji.

13. Wpisy zgłaszane jako wpisy Turniejowe mogą się dokładnie w takiej samej treści znaleźć na Waszych blogach i stronach. Nie wymagamy wyłączności, wręcz przeciwnie.

14. Regulamin może ulec uzupełnieniu (ale nie zmianie) w ciągu trwania Turnieju. Wszelkie wątpliwości pytania można zgłaszać w komentarzach poniżej lub mailem.

15. Pamiętajcie, że to zabawa! Miłego tworzenia!

ANEKS PUNKTOWY:

1. Wyzwania Turniejoweopisane na stronie Wyzwań i tam też podana jest punktacja do każdego z nich. Uwaga nowe Wyzwania będą się pojawiały często i czasami znienacka. Stronę Turniejowych Wyzwań odwiedzajcie regularnie, szczególnie by nie przegapić Wyzwań Błyskawicznych.

2. Prace własne, czyli robótki dziergane przez Was na co dzień.

Za wszystko, co dziergacie na co dzień można otrzymać punkty Turniejowe. Ich ilość jest zróżnicowana. Poniżej zestawienie rodzajów robótek i punktacja. W sprawach „bardzo nietypowych”, decyzja o przyznaniu punktów będzie zapadała na bieżąco.

1 punkt – rzeczy drobne i proste, szaliki, opaski, pokrowce, biżuteria wykonana na drutach lub szydełku itp.

2 punkty – rzeczy nieco większe: otulacze, skarpetki, poduszki itp.

3 punkty – rzeczy wymagające większych nakładów czasu i pracy: rękawiczki, małe chusty lub szale, odzież dziecięcia itp.

6 punktów – spore wyzwania: sweter, ponczo, spódnica, sukienka, duże chusty lub szale, serwety, obrusy, kocyki dziecięce itp.

10 punktów – wielkie wyzwania: duże koce i pledy, długie suknie (np. ślubne), firany itp.

Przypominam, że praca musi być kończona w 2015 roku (nie będą punktowane prace skończone wcześniej). Termin rozpoczęcia robótki jest dowolny.

3. Recenzje włóczek

Zamieszczenie jako zgłoszenie turniejowe recenzji włóczki to 1 punkt.

4. Recenzje książek, polecanych blogów, ciekawych stron internetowych.

Zamieszczenie jako zgłoszenie turniejowe recenzji książki, bloga lub strony to 2 punkty.

5. Uczestnictwo w Razemrobieniu

Rzeczy, które stworzycie w oparciu o filmy Razemrobienia będą dawały Wam dodatkowe punkty. Dostaniecie tyle punktów, ile przewiduje punktacja za Prace Własne plus 3 punkty. Przykład: zrobienie Razemrozpinanego da Wam 9 punktów (6 za zrobienie swetra i 3 za to, że to projekt Razemrobiony; Aeolian da Wam też 9 punktów).

Można korzystać ze wszystkich Razemrobień ze strony i starego bloga. Ważne, by robótka powstała w 2015. W przypadku Razemrobień, które pojawią się w 2015 roku nie jest wymagane robienie „na bieżąco”, by dostać punkty. Można zrobić daną rzecz w dowolnym momencie, oby w roku 2015.

6. Opracowanie autorskich tutoriali i kursów

Za przygotowanie kursu lub tutorialu dostaniecie 3 lub 6 punktów. Za krótkie i proste kursy 3, za długie lub wymagajcie więcej pracy – 6 punktów. Tutoriale musi być przygotowany w 2015 roku. Nie będą punktowane te, które stworzyłyście już wcześniej. Nie wymagamy wyłączności publikacji – taki tutorial możecie zamieścić nie tylko jako wpis turniejowy, ale także u siebie na stronie.

Pamiętajcie o tym, że to musi być tutorial autorski, czyli nie ma mowy o kopiowaniu cudzych opracowań. W razie wątpliwości, napiszcie najpierw maila i zastanowimy się wspólnie, czy nie złamiemy praw autorskich.

Kobieta z syndromem ciągłego niepokoju twórczego.

31 komentarzy

 • aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Kocham Was!

  Kocham kocham kocham kocham kocham! :)

  I idę robić pierwsze zdjęcie! Bo ja to oczywiście Sylwester z drutami itd ;)

  • Super komentarz pod regulaminem :)
   Czujemy się kochani i wysyłamy te dobre fluidy „back” :)
   Leć robić zdjęcie!

   • Po prostu zachwycił mnie pomysł, ranga wyzwań, same wyzwania, możliwość reaktywowania własnego bloga, porobienia czegoś i pochwalenia się tym za PUNKTY (prawie jak PAYBACK :P).
    JestĘ zachwyconĄ ;) (dziwne literowanie użyte specjalnie)

    • Dokładnie o to chodziło! Żeby to było coś, co Was – pardą maj frencz – kopnie w cztery litery do roboty. Nie konkurs o coś rzeczowego, tylko motywator długodystansowy.
     Pomysł chodził nam po głowie od roku, ale przenosiny na swoje nieco nas przystopowały, później Sklep-IK, ale Nowy Rok to idealny moment na takie szaleństwo.
     Trzymam kciuki!

 • IK jesteś genialna. Ja jako niezaawansowana dziewiarka będę brać udział towarzysko raczej, bo inne techniki też mnie kuszą.

 • Styczeń 1, 2015

  Jagoda

  Kocham was to mało powiedziane :-) tylko szkoda, że mojej córci nie wskoczyło zdjęcie pokazujące mnie dziergającą ;-) ale jeszcze cały rok przed nami ;-)

 • Ja dołączę się do opinii, że to fantastyczny pomysł. Od razu skojarzyły mi się achievementy w grach. Brakuje mi tylko ikonek w profilach na wzór gier: szara ikonka – wyzwanie niezaliczone, kolorowa – wyzwanie zaliczone :)

  Lecę szukać wzoru na białą chustę :D

 • Styczeń 1, 2015

  Kassandra

  Gratuluję pomysłu! :) Genialny, po prostu genialny i szczerze mnie zachwycający ;D Dziękuję z całego serca za rozwiązanie mojego problemu motywacji do drutowania, chętnie wezmę udział w wyzwaniach ;) I w idealnym czasie, gdzie po ponad roku czytania IK i zaczynania od „kurczę, jakie lewe?” doszłam do pierwszych „poważnych” prac :)) Siadam więc, szukam pomysłów i szykuję aparat :D

  • Bardzo się cieszę, że wystarczył rok, żeby od „osobistego poznania” lewych oczek przejść do poważniejszych rzeczy. Za rok będzie jeszcze poważniej :)
   I dokładnie takie miało być zadanie Turnieju – motywować, żebyście robiły, żebyście dbały tez o swoje blogi, jeśli są, dokumentowały udziergi i chwaliły się!
   Trzymam kciuki, oby to był intensywny rok robótkowo!

 • Odnośnie recenzji książek, to w jakich językach mogą być te pozycje? Czy to mają być recenzje na własnym blogu, czy jakoś podlinkowane, czy może jako wpis w SPA sygnowany jako TD2015? Mnie właśnie dzisiaj rano, jak wino mi nieco odparowało urodziły się dwa pomysły na krótkie tutki. Mam nadzieję, że okażą się równie odkrywcze jak rozpinacz-pajęczyna, bo to bardzo proste rozwiązania. No i wczoraj nie doczytałam dokładnie, że prace mogą być też robione na szydełku… To dla mnie znaczne ułatwienie, zwłaszcza, że właśnie robię białą serwetkę :) Wieczorem postaram się podesłać zdjęcie, bo zaraz wybywam :)

  • Recenzowane książki mogą być w dowolnym języku – żadnych ograniczeń.
   Recenzje i tutoriale mają się znaleźć w całości jako wpis w SPA (dodatkowe zdjęcia, filmy itp, na maila). Czy znajdą się na blogu, to Twój wybór, ale raczej oczywiste, że tam będą, jeśli ma się stronę własną-radosną.
   I tak, szydełko jest równoprawnym narzędziem twórczym :)

 • Styczeń 1, 2015

  unytka

  Wow no to dostałam kopa;-)
  Potrzebna mi motywacja nie tyle do drutowania ile do dokumentowania skończonych udziergów i własnie chyba mi skoczyła ona (ta motywacja) do poziomu Himalajów hi, hi….
  Dzięki Ago i Ślubny:)

 • Wow, na prawdę niesamowity pomysł! Podziwiam twoją pracę oraz zaangażowanie! Określenie Intensywnie Kreatywna pasuje jak ulał!
  Mam tylko jedno pytanie: Zdjęcie robótki ma już być w stanie ukończonym, czy w trakcie pracy?

  • Do wpisu to raczej skończona, ale musi być „dokumentacja”, że to jest robótka „z teraz”. Wystarczy link do wpisu na blogu, gdzie widać, że to jest coś robionego teraz lub fotka (dodatkowa) podesłana na maila.

 • Styczeń 1, 2015

  Dorotaxyz

  Super pomysł!!! :) Ja do tytułu zwycięskiego aspirować nie będę, ale motywacja do częstszego dziergania jest rewelacyjna! Wyzwanie o marzeniu bardzo ale to bardzo mi się podoba – od dawna chodzi za mną chusta ananasowa. Byłaby to moja pierwsza zrobiona chusta. Drops Lace już leży i czeka… muszę się zebrać! :)
  Gratulacje pomysłu i czekam z ciekawością, żeby zobaczyć jakie jeszcze wyzwania wymyślicie! :)

  • Pomysłów na wyzwania jest mnóstwo, niektóre bardzo karkołomne :) Ale wszystko w swoim czasie.
   I tak, jeśli to pierwsza chusta, to Ananasy wchodzą w grę, ale pod warunkiem, że upchniesz tam koraliki przewidziane we wzorze, bo… „z koralikami wszystko jest lepsze” :D

 • Styczeń 1, 2015

  AKON

  Fajna zabawa!! Już się cieszę:D
  Wiesz, interesująco byłoby, gdybyś sama (może być skrycie;) prowadziła ewidencję Twoich punktów i np. na końcu roku podzieliła się z nami porównaniem z naszymi wynikami:))

  • :D Mogę. Mogę nawet oficjalnie dokładać wpisy w SPA, żeby formalnościom stało się za dość i dołożyć siebie w rankingu tylko jakoś italikiem… :), ale sądzę, że będą nieco… bardzo :) w tyle. Ale co tam.

 • Styczeń 1, 2015

  AKON

  Co Ty!:) mówiąc ‚skrycie’ miałam na myśli, żebyśmy nie podłamywały się liderem pozostawiającym z każdym miesiącem stawkę bardziej w tyle;)))))
  ale może to będzie raczej dodatkowa motywacja :)

  • To inaczej, bo Ślubny mi uświadomił, że ja ma nad Wami przewagę liczby tutoriali przygotowywanych w ciągu roku, a to mnóstwo punktów. Ja sobie będę te punkty liczyła cichutko w kąciku i dam znać pod koniec roku, ile tego było za robótki, ile za kursy itp. Bo rzeczywiście można się będzie załamać, jak zacznę rok od trzech kursów na raz :)

 • Styczeń 2, 2015

  dreamingcomet

  czy zdjecie robotki „w trakcie” musi zostac wyslane na maila czy mozna np.polaczyc razem zdjecia robotki „w trakcie” i gotowej i dolaczyc do wpisu?

  • Wpis w SPA daje Wam możliwość dołączenia tylko jednej fotki. Mail to najlepsze rozwiązanie, lub pierwszy wpis w SPA, z zapowiedzią, też może być.

   • Styczeń 3, 2015

    dreamingcomet

    chodzilo mi o taka fotke 2w1. ale jak trzeba moge wysylac maila/dawac wpis z zapowiedzia – jak ktos wie ze sie cos zaczelo to bedzie wieksza motywacja zeby zakonczyc;) (ale tez bardzo glupio bede sie czuc jak nie dam rady skonczc danej robotki)

 • I jak tu można się na parę dni oddalić od cywilizacji, ja się pytam, gdy tu takie przedsięwzięcia? ;) Do czołówki raczej pretendować nie będę, bo jednak muszę zachować równowagę w robótkach, a i tak ostatnio na moim szyciowym blogu same udziergi ;) Ale turniej na pewno zmobilizuje mnie do kilku projektów, czy recenzji odkładanych na wieczne potem :)

Musisz się zalogować aby komentować