Regulamin Turnieju Dziewiarskiego 2016

Wolle

Regulamin Turnieju Dziewiarskiego 2016

1. W Turnieju może wziąć udział każdy, kto jest zarejestrowanym użytkownikiem strony IK.

2. Do Turnieju można przystąpić w dowolnym momencie roku 2016. Nie jest konieczne żadne zgłoszenie. Pierwszy wpis z pracą Turniejową zostanie potraktowany jako przystąpienie do Turnieju i uczestnik będzie klasyfikowany w Rankingu Turniejowym. Miło nam będzie, jeśli posiadacie bloga lub swoją stronę i zechcecie podzielić się informacją, że bierzecie udział w Turnieju przez zamieszczenie na swojej stronie grafiki Turniejowej (nie jest to w żadnym wypadku warunek uczestnictwa). Pliki do ściągnięcia poniżej:

Login Required
 
Login Required
 
Login Required

3a. Turniej to zabawa polegająca na zaliczaniu kolejnych zadań (podzielonych na grupy) poprzez wykonanie prac na drutach, szydełku, w technikach koronczarskich lub w technikach mieszanych, ale gdzie przeważa dzianina druciana, szydełkowa, frywolitkowa itp.

Grupa zadań nazywana jest Lelewelem. W Lelewelu jest pewna liczba zadań, które należy wykonać, żeby przejść do kolejnego etapu. Czyli wykonanie wszystkich zadań z poziomu pierwszego uprawnia do rozpoczęcia kolejnego etapu itd. Na początku widoczne są zadania z dwóch Leleweli, żeby ułatwić Wam planowanie. Kolejne Lelewele będą się pojawiały w momencie, kiedy pierwsza osoba przejdzie na wyższy poziom. Czyli kiedy pierwsza osoba skończy Lelewel 1, to pojawi się poziom 3. Czyli osoba prowadząca będzie miała zawsze widoczne dwa poziomy, żeby było łatwiej zaplanować

3b. W trakcie roku 2016 będą się też pojawiały Zadania Twitterowe, zazwyczaj o błyskawicznym charakterze. Ich wykonanie będzie dawało Plusy Turniejowe. Określona liczba uzbieranych Plusów da Wam możliwość „zaliczenia” zadania z danego poziomu. Czyli po uzbieraniu określonej ilości plusów piszecie do mnie maila, że chcecie je wymienić na zaliczenie określonego zadania, co Was zwolni z jego rzeczywistego wykonania.

3c. Punkty Turniejowe można też będzie zdobywać za inne nietypowe drobne zadania w trakcie roku, które pojawią się w ramach Turnieju.

4. Turniej jest zabawą mającą Was zmotywować do intensywnie kreatywnej twórczości w 2016 roku. Przewiduje rywalizację o miano Twórczyń Roku 2016 (osób, które przez 12 miesięcy osiągną najwyższy Lelewel). Nie jest przewidziana nagroda rzeczowa.

5. Jeżeli zadanie lub aktywność turniejowa wymaga stworzenia konkretnego „udziergu”, to wymagane jest udokumentowanie, że jest on tworzony obecnie (a nie jest na przykład dziełem sprzed trzech lat). Można to zrobić przesyłając zdjęcie robótki „w trakcie” na maila aga@intensywniekreatywna.pl lub podając w mailu linka do swojego bloga, gdzie znajduje się potwierdzenie, że jest to coś właśnie tworzonego.

6. Ranking Turnieju Dziewiarskiego 2016 będzie podzielony na poszczególne Lelewele, a osoby biorące udział będą wpisywane na odpowiednim, osiągniętym przez nie poziomie. Kolejność zapisu w ramach poszczególnych Leleweli będzie odzwierciedlała kolejność wejścia na ten poziom.

7. Każda osoba biorąca udział w Turnieju będzie miała swoją stronę podsumowującą osiągnięcia, gdzie będą zaznaczane kolejne wykonane zadania i kolejne osiągnięte Lelewele oraz ilość zgromadzonych Plusów Turniejowych.

8. Zgłaszane robótki, muszą być zakończone w 2016 roku, ale mogą być zaczęte wcześniej, przed 1 stycznia 2016. Nie będą punktowane robótki zakończone przed 1 stycznia 2016.

9. Zgłoszenie Turniejowe następuje przez wpis w SPA.

a. Tytuł wpisu jest dowolny.

b. Na końcu wpisu, w treści trzeba podać na jakie konkretne wyzwanie jest to zgłoszenie. Na przykład – „Lelewel 1 – Opakuj mi świat”. Ten dopisek jest warunkiem zaliczenia wpisu jako turniejowego.

c. Ze względu na to, że SPA pozwala Wam samodzielnie dołączyć 1 zdjęcie, w przypadkach, kiedy będziecie chciały, by było ich więcej – pozostałe zdjęcia wysyłacie na maila aga@intensywniekreatywna.pl

d. Możliwe jest dołożenie filmu opublikowanego na YouTube’ie – wystarczy wkleić w treści link do danego filmu.

e. Jeżeli we wpisie chcecie użyć zdjęcie, grafikę itp. wykonaną przez kogoś innego, to konieczne jest podanie źródła, z którego dane zdjęcie czy rysunek pochodzi.

10. Przesłanie wpisu turniejowego do SPA jest jednoznaczne z Waszym oświadczeniem, że zgadzacie się na jego publikację na stronie IK w ramach wpisów Turnieju Dziewiarskiego 2016. Potwierdzacie też, że jesteście autorkami prezentowanej robótki, macie prawa autorskie do opublikowanych zdjęć, filmów itp. (wyjątek stanowią materiały, gdzie podajecie ich źródło pochodzenia).

11. Złamanie praw autorskich osób trzecich w sposób świadomy (przez publikację jako swoich zdjęć pochodzących ze stron internetowych, kopiowanie cudzych tekstów czy innych materiałów itp., tłumaczenie na język polski bez zgody autora itp.) oznacza naruszenie Regulaminu Turnieju i może się wiązać z koniecznością uzupełnienia źródeł lub niedopuszczeniem wpisu do Turnieju. W skrajnych przypadkach z wykluczeniem w Turnieju.

12. Zaliczanie zadań, decyzje w sprawach nietypowych, rozwiązywanie dylematów wszelakich pozostaje w gestii Intensywnie Kreatywnej i nie podlega dyskusji.

13. Wpisy zgłaszane jako wpisy Turniejowe mogą się dokładnie w takiej samej treści znaleźć na Waszych blogach i stronach. Nie wymagamy wyłączności, wręcz przeciwnie.

14. Regulamin może ulec uzupełnieniu (ale nie zmianie) w ciągu trwania Turnieju. Wszelkie wątpliwości pytania można zgłaszać w komentarzach poniżej lub mailem.

15. Pamiętajcie, że to zabawa! Miłego tworzenia!

Kobieta z syndromem ciągłego niepokoju twórczego.

Musisz się zalogować aby komentować