Sweter z Dropsa, prośba o pomoc

5898bef5e86b9

Korpus swetra zrobiony , stanęłam na rękawach , zrobiłam ściągacz i pierwsze rzędy , na drutach mam taką sytuację oczka prawe 1ol. , marker 1ol . oczka prawe. Mam dodawać oczka co kilka rzędów , 1o przed markerem i jedno za markerem, i otrzymać ściągacz 2ol na 2op , przy czym mam zacząć od dwóch oczek (DODAWANYCH) lewych , niewykonalne. Bardzo proszę o pomoc to mój pierwszy raz z ,, przepisu,,

Źródło zdjęcia!!! http://www.garnstudio.com/pattern.php?id=2512&cid=5

3 komentarzy

 • Danusiu, zawsze pamiętaj o podaniu źródła zdjęcia, jeśli jest „pożyczone” :)

  A co do problemu, to ja mam pytanie – jaki masz rozmiar i w którym dokładnie miejscu opisu jesteś? Zaczynasz rękaw? Od dołu i masz ściągacz tylko?

 • Luty 7, 2017

  henna1212

  Zakładam, że problem twój dotyczy ‚dwóch oczek dodawanych lewych’, które ty uwaźasz za niewykonalne. Pytanie dotyczy, jakim sposobem dodajesz? Jest kilka sposobów dodawania oczek , jeżeli dodajesz z nitki pomiędzy to dwa lewe są niewykonalne, jeśli dodajesz z oczka to możesz dodać wiele na prawo bądź lewo. Dodając z nitki zrobiłabym oczko prawe i lewe na niej, natomiast w następnym rzędzie zadbałabym o to, aby wpasować się w ściągacz.
  Mam nadzieję że pomogłam.

 • Sprawa jest prosta. Zrobiłaś na okrągło ściągacz rękawa 2 oczka prawe plus 2 oczka lewe. Pomiędzy dwoma oczkami lewymi na początku okrążenia, a więc tam gdzie na dole dynda nić, umieszczasz marker, który wyznacza środek rękawa – taki niby szew, ma to być pod spodem – po wewnętrznej stronie rękawa, żeby nie było widać dodawania oczek, które to dodajemy, żeby poszerzyć rękaw. I teraz robisz te przeplatanki według schematów we wzorze dropsa i dodajesz – tak jak piszą co 2-3 cm – po OBU stronach markera po JEDNYM oczku, a więc jedno oczko na początku okrążenia, a drugie na końcu okrążenia. Podkreślam – dodajesz co 2-3 cm po JEDNYM oczku z obu stron markera. Technika dodawania dowolna. Eskimo jest dość gruba więc musisz robić luźno.

  Po pierwszym dodawaniu oczek masz już po dwa oczka lewe po obu stronach markera (pierwsze już było, drugie dodałaś). Czyli przerabiasz 2 lewe na początku okrążenia i 2 lewe na końcu. Pamiętaj, że marker wyznacza środek rękawa, oczka muszą być dodawane regularnie po obu stronach.

  Dalej, czyli w następnych okrążeniach, te dodane oczka przerabiasz tak, żeby pasowały do oczek sąsiadujących, a więc jeśli rząd zaczyna się od 2 oczek lewych, to kolejne dodane oczko (JEDNO) będziesz robić na prawo, a za 2-3 cm kiedy dodasz kolejne oczka przy markerze, będziesz miała po tej samej stronie markera DRUGIE oczko do przerabiania na prawo, i tak dalej i tak dalej – co da Ci sekwencję ściągacza 2prawe x 2lewe. I dokładnie tak samo z drugiej strony markera. Chodzi o to, żeby w miejscu dodawania oczek wyznaczonym przez marker powstała regularna taka niby jodełka z dodanych oczek.
  Opis ze strony dropsa „Przer. nowe oczka ściągaczem, tzn. 2 pierwsze o. na lewo, 2 nast. o. na prawo, itd.).” dotyczy przerabiania tych oczek w miarę jak je dodajesz co 2-3 cm, a nie od razu, bo po prostu ich nie ma fizycznie na drucie. To jest wykonalne :D

Musisz się zalogować aby komentować