TD 2016 – Lelewele Zadania

Wolle

Zadania Lelewela 1 (nie można łączyć):

- Opakuj mi świat

Stwórz opakowanie na druty, szydełka, ołówki, komórkę, tablet, czytnik.

- Idzie luty… otul szyję

Wydziergaj coś do otulenia szyi: chusta, szal, komin/zamot.

- Bo we mnie jest… szaleństwo

Pochwal się robótką stworzoną z użyciem nietypowego połączenia włóczek.

Informacja o Plusach Turniejowych w Lelewelu 1 – każde zadanie tego poziomu można „zaliczyć” bez wykonywania w zamian za 3 Punkty Turniejowe.

Zadania Lelewela 2 (nie można łączyć):

- Ściągacz – nieściągacz

Wykorzystaj w swojej robótce rozwiązanie inne niż tradycyjny ściągacz pojedynczy lub podwójny.

- Wzór mnie napadł

Zrób dwie różne robótki, wykorzystując ten sam wzór.

- Nie mogłam się oprzeć!

Twoja robótka ma powstać na podstawie istniejącego wzoru, z gazetki, internetu, Ravelry, itp.

Informacja o Plusach Turniejowych w Lelewelu 2 – każde zadanie tego poziomu można „zaliczyć” bez wykonywania w zamian za 4 Punkty Turniejowe.

Zadania Lelewela 3 (nie można łączyć):

- Totalne zezwierzęcenie (zadanie od Was)

Robótka z dowolnym motywem zwierzęcym lub w zwierzęcym kształcie – aplikacja, wzór wrabiany, maskotka i co tam komu fantazja podpowie.

- Wsiadł do autobusu człowiek z… czapką na głowie

Zrób coś, co ogrzeje głowę, ale całą! Czyli może być czapka lub kaptur. Sweter z kapturem też będzie zaliczony.

- Bo ja kocham cienkie włóczki

Robótka z cienkiej włóczki (700 metrów w 100 gramach lub dowolnie więcej niż 700). Musi mieć jakąś słuszną powierzchnię – szal, chusta, sweterek, ale nie mini szaliczek 10x50cm! Dopisuję, ponieważ pojawiają się pytania, dobrze mieć dowód fotograficzny, że włóczka spełnia kryteria – czyli zdjęcie etykiety.

Szydełeczko, powiedz przecie…

Dowolna robótka na szydełku.

Informacja o Plusach Turniejowych w Lelewelu 3 – każde zadanie tego poziomu można „zaliczyć” bez wykonywania w zamian za 4 Punkty Turniejowe.

Zadania Lelewela 4 (nie można łączyć):

- Stoliczku, nakryj się! (zadanie od Was)

Zadaniem jest stworzenie obrusa, serwety, serwetki, bieżnika lub całego ich kompletu. Można dziergać na drutach, można szydełkować, można łączyć techniki. Robótki mogą też mieć elementy materiałowe, czyli na przykład serweta z materiału z koronką dokoła, ale wtedy ta koronka musi być szeroka i strojna, a nie symboliczna.

- Orientalnie

Sposoby na zaliczenie tego zadania są dwa. Można wyprodukować robótkę według wzoru stworzonego przez japońskiego lub chińskiego autora (oczywiście może to być tylko zdjęcie, a konstrukcyjnie kombinujemy samodzielnie, może być wzór, oczywiście również w tłumaczeniu na polski czy angielski) – wtedy podajemy, co było naszym wzorem. A można też wydziergać element odzieży, który będzie nawiązywał do japońskiego lub chińskiego stroju, krojem, wzorem, stylistyką. Dowolność jest dość duża.

- Z miłości do Szkotów

Tematem przewodnim tego zadania jest… kratka! Trzeba stworzyć robótkę w kratkę, ale koniecznie w kratkę kolorową, czyli nie może to być coś jednokolorowego, co ma tylko wzór w kratkę. Ma być kolorowo.

- Podglądając innych

To zadanie będzie miało korzyści dla dwóch osób. Jeżeli coś, co było prezentowane we wpisach w SPA (czyli Wasze dzieła i to podkreślam! musi być w SPA, czyli to nie może być nic mojego, tylko Wasze), Was zachwyciło, rzuciło na kolana i zainspirowało, to tworzycie same taką „podglądniętą” robótkę. Robótka nie musi być dokładną kopią, możecie się mocno zainspirować, a nie musicie odtwarzać oczko w oczko. Pamiętajcie, żeby w Waszym wpisie, prezentującym Wasze dzieło podać, która praca ze SPA była inspiracją. Wy zaliczacie zadanie, a osoba, która Was zainspirowała (jeśli bierze udział w Turnieju), dostanie w nagrodę Plusa Turniejowego.

Informacja o Plusach Turniejowych w Lelewelu 4 – każde zadanie tego poziomu można „zaliczyć” bez wykonywania w zamian za 4 Punkty Turniejowe.

Zadania Lelewela 5 (można połączyć dwa z nich):

Lelewel piąty będzie inspirowany piosenkami. W tym Lelewelu po raz pierwszy można łączyć zadania! Oznacza to, że zgłaszając jedną (tylko jedną!) robótkę możecie podać dwa zadania, których wymogi ona spełnia. Na przykład „12 groszy” plus „otul mnie swetrem” to będzie sweter zrobiony z włóczki z odzysku.

- Już mi niosą suknię z welonem… (zadanie od Was)

Zadaniem jest zrobienie czegoś na ślub. Może to być ślubny szal, rękawiczki, torebka, podwiązka, inne akcesoria lub ślubne dekoracje np. ubranka na butelki. Szydełkiem lub na drutach. Można łączyć techniki. Można dodawać elementy materiałowe, koraliki, haft, inne. Ważne żeby część „dziergana” była dominująca, a reszta była elementem ozdobnym.

- 12 groszy, tylko nie płacz proszę

Zadaniem jest tutaj stworzenie czegoś „za grosze”, czyli bez wydawania pieniędzy na nowe, drogie włóczki - pracujemy z włóczką z odzysku. Uwaga! W zdjęciach przysyłanych jako dokumentacja w trakcie pokażcie, co jest źródłem Waszej włóczki, czyli pruty sweter, zwinięte kłębki itp. W tym zadaniu nie ma ograniczenia, co jest robione, czy skarpetki, czy sweter – macie pełną dowolność.

- Ten wiatr, co nigdy nie ucichnie

Ma być przewiewnie. Zadaniem jest zrobienie czegoś bardzo ażurowego. Co jest robione – zależy tylko od Was, może być szal, może być sukienka.

- Otul mnie swetrem

Zadanie jasne i proste – mamy wydziergać sweter lub kardigan. Uwaga! Nie może to być sweterek dla małego dziecka. Co najmniej dla nastolatka.

- Powiedz, czy lubisz marynarzy

Zadaniem jest zrobienie czegoś, co jest w marynarskim lub po prostu morskim klimacie. Może to być marynarski sweter, a może być robótka w kolorze bardzo kojarzącym się z morzem, a może projekt, którego nazwa ma w sobie nawiązania do marynarzy, morza lub statków.

Informacja o Plusach Turniejowych w Lelewelu 5 – każde zadanie tego poziomu można „zaliczyć” bez wykonywania w zamian za 4 Punkty Turniejowe.

Zadania Lelewela 6 (można połączyć dwa z nich):

- Kwieciście (zadanie od Was)

Zadaniem jest zrobienie na drutach lub na szydełku czegoś, co ma wyraźny kwiatowy wzór (jako żakard, ażur, intarsję, czy szydełkowe kwiatki).

- Otorbię się (zadanie od Was)

Tutaj sprawa jest prosta – ma powstać torebka, torba, torbiszcze, dowolny kształt, wielkość, kolor.

- Entrelacowym tropem

Tutaj wyzwaniem jest technika – musi być entrelac, dowolnie łatwy lub bardzo skomplikowany. Co nim zrobicie, zależy tylko od Was – szal, chustę, cały sweter, czapkę, koc. Nie ma ograniczeń.

- Bardzo letnia bluzeczka

I chyba wszystko jasne – ma być bluzka, która na pierwszy rzut oka ma letni charakter i nadaje się na lipcowe upały.

- Czarno-biało-szaro

Zadanie związane z kolorem – robótka może być czarn0-biała z dodatkiem dowolnej ilości szarości, ale nawet bez małego paska innego koloru. Uwaga – umówmy się, że muszą wystąpić co najmniej para kolorów: biel z czernią, czerń z szarym, szary z białym albo wszystkie trzy. Ale nie może być jednokolorowa.

Informacja o Plusach Turniejowych w Lelewelu 6 – każde zadanie tego poziomu można „zaliczyć” bez wykonywania w zamian za 4 Punkty Turniejowe.

Zadania Lelewela 7 (nie można łączyć):

Lelewel Siódmy będzie nieco inny – dla złapania oddechu. Jest w nim jedno, podwójne zadanie:

- Rozpinany i przez głowę

Zadaniem jest zrobienie dwóch swetrów w dorosłym rozmiarze. Jeden z nich musi być rozpinany, drugi musi być zakładany przez głowę. Tylko tyle i aż tyle. Żadnych specjalnych wymagań (oprócz rozmiaru). Swetry mogą być prezentowane w dwóch osobnych wpisach w SPA.

Informacja o Plusach Turniejowych w Lelewelu 7 - zadania z tego Lelewela nie można zaliczyć w zamian za Punkty Turniejowe!

Zadania Lelewela 8 (nie można łączyć):

Raz na ludowo

Zadanie jest trudne, a może raczej wymagające pokombinowania – polega na wykonaniu dowolnej robótki, która w sposób bezpośredni lub pośredni nawiązuje do ubioru, haftu, koronki, kolorystyki itp. jakiegoś regionu w Polsce, możecie się zainspirować łowickimi spódnicami, chustkami z Podhala, nakryciami głowy Bamberek czy słynnymi koniakowskimi koronkami.

Uwaga! Za dodatkowe przygotowanie wpisu o ubiorach czy robótkach inspirującego Was regionu (jako uzupełnienie zgłoszonej robótki) można dostać Plus Turniejowy.

- Po same kolana

Nie wiem jak, ale jeszcze nie prosiłam Was o zrobienie spódnicy. Rozmiar dowolny, może być także dziecięcy. Jeśli ktoś się rozpędzi i zrobi sukienkę, to też zostanie zaliczone.

- Jesienne skarpetki

Kiedy powstają propozycje tych zadań, to powoli zaczynamy myśleć o jesieni… bardzo powoli. Dziergamy zatem skarpetki, dowolne, warunkiem jest tylko, żeby były w rozmiarze dla dorosłego.

Informacja o Plusach Turniejowych w Lelewelu 8 - zadania z tego Lelewela można zaliczyć za 5 punktów Turniejowych.

Zadania Lelewela 9 (nie można łączyć):

- Zaplotę warkocze (zadanie od Was)

Zadanie oczywiste – powinna powstać dowolna robótka oby miała warkocze lub wzory plecionkowe (takie jak w Ascalonie). Ilość warkoczy nie jest określona, nie muszą być na całej powierzchni robótki, ale umówmy się, że nie może to być jeden malusieńki warkocz na całym wielkim kocu.

Męska sprawa (zadanie od Was)

Robótka dla mężczyzny. Może być sweter, kamizelka, czapka, szalik, rękawiczki, skarpetki. Mężczyzna może być w „dowolnym stanie wzrostu” – czyli od małego chłopca, po statecznego dziadka.

Znalezione na…

Zaczynacie od tego, że uważnie przeglądacie wszystkie wpisy Znalezione na…, które pojawiają się na stronie co tydzień. Szukacie inspiracji i tworzycie robótkę, która albo jest dokładną kopią, albo wykorzystuje podany wzór, albo jest zainspirowana, ale wprowadzacie własne modyfikacje. Pamiętajcie we wpisie w SPA o podaniu, z którego wpisu czerpałyście natchnienie.

- Do kuchni, do łazienki

Zadanie polega na zrobieniu czegoś z szerokiej gamy akcesoriów do domu, a konkretnie do kuchni lub do łazienki. W grę wchodzą koszyczki do przechowywania wszystkiego, podkładki, myjki, chodniczki, dywaniki, łapki do garnków i tysiąc innych rzeczy (drobnych lub niekoniecznie), które przydadzą się w kuchni lub łazience.

Informacja o Plusach Turniejowych w Lelewelu 9 - zadania z tego Lelewela można zaliczyć za 5 punktów Turniejowych.

Zadania Lelewela 10 i ostatniego (nie można łączyć):

- Szyjogrzej

Dowolna robótka ogrzewająca szyję. Może być komin, szal, szalik, baktus, chusta.

- Świąteczna choinka

Okres przedświąteczny, zatem zachęcam do zrobienia ozdób Bożonarodzeniowych. Mogą być na choinkę, mogą być do przystrojenia domu. A mogą to być większe udziergi ze świątecznymi motywami, na przykład sweter z reniferem :)

- Oooooo! Pompon!

Robótka jest dowolna, nie musi wcale być to czapka, ale musi mieć pompon, co najmniej jeden.

- Brioszka nie do jedzenia

Dowolna robótka w technice brioszki. Wzór brioszki nie musi być klasycznym brioszkowym ściągaczem, możecie wykorzystać bardziej zaawansowane wzory, brioszkę perłową, warkocze czy liście brioszkowe.

- Bo ja zapinam na guziki

Robótka musi mieć zapięcie na guziki (zapięcie a nie guziczki jako ozdobę). Oczywiście od razu przychodzi do głowy sweterek, ale nie tylko – możecie wymyślić coś zupełnie innego.

- KoralikLOVE

Praca z wrobionymi koralikami. Ważna będzie ilość – nie może być jedynie symboliczna, musi być ich tyle, żeby nie było wątpliwości, że stanowią ważną część wzoru.

- Moja ulubiona projektantka/projektant

Tworzycie robótkę według wzoru swojej ulubionej projektantki lub projektanta. Nie musi to być podążanie kroczek za kroczkiem według rozpisanego gotowego wzoru. Możecie też podejść do tego bardziej twórczo i zainspirować się pracami kogoś, kogo lubicie, ale dziergać swoją wariację na temat tych projektów.

- Koc, kocyk, pled, pledzik

Zadanie oczywiste – ma powstać koc dowolnych rozmiarów, może być w wersji do dziecięcego wózka, a może być wielki pled do owijania się w zimowe wieczory.

Informacja o Plusach Turniejowych w Lelewelu 10 - zadania z tego Lelewela można zaliczyć za 7 punktów Turniejowych.

Kobieta z syndromem ciągłego niepokoju twórczego.

71 komentarzy

 • Czy ja mogę prosić o wyjaśnienie, co np. może zostać uznane za nietypowe połączenie włóczek?

  • Jakościowe (kudłaty mohair, merceryzowana bawełna), grubościowe (cieniutkie z grubym) – to podstawowe możliwości, bo jeśli ktoś połączy jedwab z siermiężna bawełną czy lnem, to też jest nietypowe.

 • Styczeń 4, 2016

  ksanty

  Czy w zakresie jednego lewela trzeba robić zadania w kolejności, czy też można je dowolnie ustawiać?

 • Styczeń 4, 2016

  JJka07

  witam, jestem kompletnie „nowa” bo dopiero dziś się zarejestrowałam, i pomimo tego że baner z linkiem z poprzedniego Turnieju 2015 wisiał u mnie na blogu od pół roku, to dopiero teraz zdecydowałam się wziąść udział.
  Mam pytanie: czy „stwórz opakowanie” to ma być dokładnie te wymienione rzeczy? „na druty, szydełka, ołówki, komórkę, tablet, czytnik” czy mogą być opakowania na inne rzeczy? (bo nie ma słówka „itp” ;)
  I jak to ma wyglądać technicznie? Mam zrobić zdjęcie zaczętej pracy i wysłać na emaila, a potem jak skończę pracę (np. po miesiącu) to napisać post na SPA? (już wiem co to ;) )

  • Opakowanie może być na coś innego. Zawsze o szczegóły można zapytać w mailu, czy coś się będzie kwalifikować. I technicznie dokładnie tak – zdjęcie w toku na maila, a kiedy całość jest gotowa, to wpis w SPA, koniecznie z dopiskiem na końcu.

 • „- Wzór mnie napadł

  Zrób dwie robótki, wykorzystując ten sam wzór.”

  Mam pytanie odnośnie tego zadania. Czy jako „ten sam wzór” mogę zrobić np. dwie takie same maskotki (np. sowy wg jednego wzoru)? Czy też np. wykorzystać dany wzór (np. warkocz) w dwóch różnych projektach (np. w czapce i rękawiczkach)?

 • Styczeń 10, 2016

  ziutka

  A ja mam pytanie czy to wszystko musi byc na dorosłego osobnika? Bo ja dużo dziergam dla mojej latorośli, a ona jeszcze niewielkich rozmiarów jest.

 • A ja mam pytanie takie – czy można do kolejnych leleweli wykorzystać rzeczy, które zostały zrobione w 2016 roku, ale zanim się osiągnęło poprzednie lelewele?
  Przykładowo – mam rozgrzebaną robótkę, która pasuje do – dajmy na to – lelewela trzeciego Zanim do niego dojdę, to minie ho ho ile czasu, a robótka musi być skończona wcześniej. Czy można zrobić zdjęcie w trakcie roboty i spokojnie ją skończyć, a jak nadejdzie czas to ją wysłać jako zgłoszenie?

  • To lekkie nagięcie regulaminu, ale ponieważ Lelewele są znane z wyprzedzeniem, to ja nie widzę wielkiego problemu.

   • Styczeń 17, 2016

    Maeriss

    To ja się podłączę do pytania, żeby się upewnić.
    Jest zadanie na okrycie głowy na Lelewel 3. A ja właśnie rozpoczęłam pracę nad kolejną i już ostatnią tej zimy czapką. Zanim dojdę do trzeciego lelewela to znając moje tempo będzie późna wiosna jak nie lato. A uszy trzeba nakryć już teraz… Mogę po prostu pstryknąć teraz fotę czapki na etapie mało zaawansowanym i Ci wysłać Agnieszko, a potem dodać do SPA jak już dojdę do odpowiedniego etapu?

    • Tak, jak napisałam wcześniej – to lekkie nagięcie regulaminu, ale dopuszczalne. Lelewele są widoczne z wyprzedzeniem i można spokojnie dziergać coś wcześniej, a pochwalić się gotowym, kiedy już można, bo się doszło do danego poziomu.

 • Styczeń 11, 2016

  myszkimama

  ło mój Jezusicku, ale zagwozdka jak tu się wpasować wraz z planami? Ale popróbuję, zaraz pstrykam co mam ” w trakcie” i przestawiam kolejność.

 • Jak dobrze poczytac komentarze,zeby znac odpowiedz do nurtujacych mnie pytan.A tak na marginesie przegladalam wzory do cienkiej wlòczki,a tu pojawilo sie zadanie co mi bardzo pasuje ;)

 • Styczeń 13, 2016

  dreamingcomet

  a czy do zezwierzecenia pasowac bedzie ubranko dla psa?

 • Styczeń 15, 2016

  dreamingcomet

  a dziekuje za odpowiedz
  nic nie szkodzi, do lelewela 3 jeszcze troche.
  innego zdjecia niz na czwonronogu tez bym nie przyjela do zadania ;)

 • Styczeń 18, 2016

  ksanty

  Czy rzeczy robione w ramach Razem Robienia można potem zgłaszać jako zadanie w Turnieju? Oczywiście pasujące do odpowiedniego zadania ;)

 • Styczeń 21, 2016

  Ginia

  Stał się cud! Weszłam w zadania turniejowe, patrzę sobie… i patrzę… I wychodzi na to, że przez przypadek zaliczyłam pierwsze dwa Lelewele. Ćwiczyłam wzór brioszkowy (mój mąż zachwyca się tym słowem, bynajmniej nie wzorem) i wyszło mi opakowanie na komórkę. Chwyciłam za motek, który zalegał w szafie i miała wyjść mi chusta, ale wyszedł trójkątny szalik. Dokumentację chyba gdzieś znajdę, to może się dołączę jako Razemrobiąca Dziewica

 • Styczeń 23, 2016

  Anutka

  Witam. To ja też się dolaczam do turnieju. Rozumiem, że zaczete robotki wysyłać na maila , a gotowe , pod jakim postem wstawiać?

 • Styczeń 24, 2016

  Anutka

  Wytłumaczcie mi, proszę, jak przysłowiowej krowie na granicy krok po kroku, jak dodać wpis?
  Wchodze na swój profil i nie widzę takiej opcji. Albo nie wiem, gdzie szukać .

 • Styczeń 30, 2016

  Ginia

  Wydawało mnię się, że brak mi wyobraźni, a gospodarka planowa nie dla mnie. A tu się okazało, że wystarczy jeden wieczór a plany na wszystkie Lelewele -są. Niektóre nawet ambitne. Wystarczy je zrealizować :D

  • :) Jeszcze zrobimy z Ciebie wielbicielkę list, planowania, skreślania i… robienia drugiej listy dla samej przyjemności :)
   A poważnie, to sama postanowiłam w ten weekend porozmyślać nad planem na drugi Lelewel.

 • Agnieszko droga musze przyznać, że tym razem popłynęłaś :-) Zadania 4 lelewelu spowodowały u mnie mały zawrót głowy i taka refleksję, że trzeba będzie zrobić coś więcej niż tylko szal lub czapkę. Ale dzięki zadaniu „Orientalnie” natchnęłaś mnie do innego spojrzenia na białą bluzeczkę, którą właśnie miałam rozpocząć :-) Będzie to zwyklaczek ale taki orientalny :-) i mam nadzieję, że nie polegnę na rękawach, bo tu trzeba być już bardzo precyzyjnym :-) Pozdrawiam serdecznie i „do zobaczenia” podczas zaliczania kolejnych leleweli :-)

  • Ja nie chcę straszyć, ale im dalej w te Lelewele, tym będzie ciekawiej. Chociaż głównie będzie rosła liczba zadań, niekoniecznie poziom trudności.
   A na Twoją białą bluzeczkę czekam z wielką ciekawością.

 • Nie wiem, kiedy objawiły się zadania Lelewela 4, w każdym razie dwa pierwsze podobają mi się nad wyraz. Zwłaszcza, że nie dalej jak wczoraj rozmyślałam o serwecie, a próbkę z włóczki do chusty wg azjatyckiego wzoru też w ostatnich dniach robiłam, ale żeby za to się zabrać mam jeszcze osiem zaległych zadań, ech…

 • Ha , to ja mysle, ze entralac bedzie tu pasowal jako kratka, oczywiscie kolorowy, czy nie?

 • a ja mam jeszcze pytanie do zadania „Podglądając innych”. Czy tu bierzemy pod uwagę wszystkie wpisy w SPA? Czy zadanie to dotyczy tylko wpisow z tego roku i od osób, ktore biorą udział w turnieju?

 • A ja znowu z pytaniem : -) Chodzi mi o zadanie „12 groszy”. Na razie nie mam co pruć ale za to mam pełne torby podarowanych kłębków różnorodnych włóczek. Nie kosztowały mnie nawet 12 groszy, tylko zwykłe „dziękuję”. Czy takie zapasy również będą zaliczone? Pozdrawiam

 • Kwiecień 6, 2016

  myszkimama

  czy w poziomie 6 letnia bluzeczka może być tuniką czyli nieco długą bluzeczką? I drugie do tego lelewela czarno biało szare- muszą być wszystkie trzy ?

 • Z utęsknieniem czekam na zadania lelewela 8. Zbliża się wypłata i czas zaplanować następne zakupy włóczkowe ;) Tylko trzeba wiedzieć na co.

 • Zadanie ludowe to na dłuższe przemyślenie tematu :) Generalnie w strojach ludowych królują hafty.

 • Czy do zadania Raz na ludowo kwalifikują się także wzory z najsłynniejszej w PL ceramiki?

 • Kiedy można się spodziewać zadań z kolejnego lelewela?

 • Jakże mi się smutno zrobiło jak przeczytałam że to już ostatni lelewel naszego turnieju :-( Aż się łezka w oku kręci na wspomienie tych wszystkich projektów, które trzeba było wymysleć. Świetne zadania na zakończenie. Jakbyś czytała w myślach bo np. brioszka. Możesz nie wierzyć ale od jakiegoś czasu zastanawiałam się dlaczego jeszcze tego nie było w zadaniach :-). Przy okazji chciałam podziękowac Tobie droga Agnieszko bardzo Intensywnie Kreatywna za to, że mobilizowałaś nas (na pewno mnie) do zwiększania swoich umiejętności, twórczego myślenia, poszukiwania pomysłów nawet tam, gdzie wydawałoby się trudno je znaleźć (w moim przypadku było to zadanie „Na ludowo” w którym odkryłam, że nawet wzory z ceramiki nadają się „na druty” :-)). Dziękuję również wszystkim mniej lub więcej zaangazowanym bo od Was też się wiele nauczyłam. Oczywiście nie dkłądam broni :-) Ambitnie dociągnę do końca ostatniego lelewelu, bo przecież nie mogłoby byc inaczej :-) Pozdrawiam serdecznie

  • Dobrze, że trafiłam z zadaniami :) A dotychczasowe i cały Turniej to też dla mnie wielka inspiracja i możliwość napatrzenia się na Wasze prace i pozachwycania się umiejętnościami i pomysłami, jakimi się chwalicie. I słusznie, bo jest się czym chwalić!

 • Listopad 11, 2016

  jakanazwa

  Jestem daleko w tyle, ale zadania z następnych leleweli działają bardzo inspirująco,więc też bym chciała zaliczyć wszystkie. Do końca roku zostało mi 7 leleweli i 7 tygodni…
  Gdy przeglądałam spa w poszukiwaniu czegoś do odgapienia, to nie mogłam odżałować, że nie brałam udziału w Turnieju Dziewiarskim w 2015r.

  • No tak to turniej od dwóch lat i w zeszłym roku było mnóstwo fajnych zadań i genialnych prac! Ale ten rok jest chyba nawet lepszy pod tym względem. Mam wrażenie, że wiele osób przełamało obawy i zaczęło się naprawdę bawić włóczką :)

Musisz się zalogować aby komentować