Wielki Zygzak

IMG_8035

Już jestem i oszczędzę Wam szczegółowych opisów urlopowego „szaleństwa”, ale stanowię sztandarowy przykład pracoholiczki, której powiedzieli, że ma odpocząć i nagle okazało się, że nie do końca potrafi i jak mocno próbuje, to się rozchoruje. Spuśćmy zasłonę milczenia na mnie i moje umiejętności wypoczynku. Ale udało mi się odetchnąć od Internetu i telefonu, dziergać w ilościach hurtowych, czytać jeszcze więcej i wyspać się za wszystkie czasy. A teraz przyszedł czas na dzielenie się z Wami tym, co powstało.

Zaczniemy od „kocyka” – cudzysłów w pełni zamierzony.

IMG_8036

Powstawał jako zadanie Turniejowe, podpatrzone u innych. Kiedy tylko pojawił się kocyk Kasi – niebiesko-zygzakowaty i wykończony i-cordem, to wiedziałam, że chcę coś podobnego. Żadnych zmian „technicznych”, tylko kolorystyczne, bo wymalowałam sobie układ kolorów od jasnego do ciemnego i też chciałam paski różnych grubości, ale żeby ich nierówność była bardzo powtarzalna. Co sobie namalowałam, to wydziergałam, ale… Chciałam nieco większy „kocyk”, ale się rozpędziłam i wyszedł pełnowymiarowy koc dla dorosłego – ponad 120cm szerokości i 170 długości, a całość waży ponad kilogram. Druty niby 8.00, ale i tak zajęło trochę stworzenie tej płachty. Dobrze, że pojawiały się chłodniejsze dni, to dziergało się miło, a to, co na drutach grzało kolana, ale nie powodowało udaru cieplnego.

IMG_8025

Poniżej macie cały rozpisany wzór, a dodatkowo krótki film, w którym pokazane są wszystkie potencjalnie problematyczne kwestie.

Wzór rozpisany jest na dość grubą włóczkę i dla takiej są podane ilości. Ale wystarczy zmienić druty i włóczkę na cieńszą i nie wyjdzie kocyszcze, a rzeczywiście kocyk. Zmiany kolorów też możecie zaprojektować sobie same, a wykorzystać jedynie podpowiedzi techniczne, dotyczące wzoru, zmiany kolorów, wykończeń.

A tu plik do pobrania:

Login Required

IMG_8029

 

Kasi bardzo dziękuję za inspirację!

Zadanie Turniejowe – Podglądając Innych – Lelewel 4

Kobieta z syndromem ciągłego niepokoju twórczego.

34 komentarzy

Musisz się zalogować aby komentować